respublika.lt

Dėl valdančiosios koalicijos „valstiečiai“ derėsis be R.Karbauskio ir I.Vėgėlės

(77)
Publikuota: 2024 spalio 28 16:12:00, Raminta Majauskaitė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Ramūnas Karbauskis. Eltos nuotr.

Su socialdemokratais dėl valdančiosios koalicijos derėtis besiruošianti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) tam sudarė specialią darbo grupę. Jos sudėtyje nėra nei partijos pirmininko Ramūno Karbauskio, nei kartu su „valstiečiais“ į Seimą patekusio advokato Igno Vėgėlės.

 

„Patvirtinome Valių Ąžuolą, Aušrinę Norkienę, Dainių Gaižauską ir Rimantą Jankūną“, – Eltai po pirmadienį vykusio išplėstinio LVŽS valdybos posėdžio teigė „valstietė“ A. Norkienė.

„Kai R. Jankūnas negalės dalyvauti derybose, jį pakeis Bronis Ropė“, – pridūrė ji.

Pirmadienio popietę LVŽS pirmininkas paaiškino, kodėl nedalyvaus darbo grupėje, kuri bus atsakinga už potencialių koalicijos partnerių programų bei postų valdančiojoje daugumoje derinimą.

„Derybinėje grupėje nesu nei aš, nei Ignas Vėgėlė. Tai buvo mano pačio siūlymas. Nenorime sukurti papildomų problemų, derinant mūsų visus klausimus tarp partijų koalicijoje“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Jeigu socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė nestotų už Vyriausybės vairo, „valstiečiai" svarstytų, ar jungtųsi prie naujai formuojamos valdančiosios koalicijos, sako paskutinis į susitikimą su prezidentu Gitanu Nausėda pirmadienio popietę atvykęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Toks klausimas yra darbotvarkėje. Mums niekada valdžia nebuvo tikslas. Todėl norisi dirbti tokioje Vyriausybėje, kurioje galėsime pasitikėti tais, kurie yra šalia. (...) Premjero poste matytume Viliją Blinkevičiūtę, o ko nematytume, galėčiau ilgai vardinti", - po susitikimo su šalies vadovu žurnalistams sakė R. Karbauskis.

„Turėtume išgirsti kandidatus ir labai rimtai šnekėtis apie tai, ar mes galėtume dirbti ir kokie saugikliai turi būti tam, kad mes galėtume dirbti. Trijų partijų koalicija atsakomybes dalijasi. Nors mes potencialiai mažiausiais koalicijos dalyvis, bet atsakomybę nešime", - pridūrė jis.

Paklaustas, ar LVŽS prie koalicijos jungtųsi, jeigu Ministrų kabinetui vadovautų koridoriuose kaip galimi premjerai įvardijami socialdemokratai Gintautas Paluckas arba Juozas Olekas, „valstiečių" lyderis tvirtino šiuo metu atsakyti negalintis.

„Negaliu į tą klausimą atsakyti dabar. Turime suprasti visą vaizdą. Tai susiję su papildomais saugikliais. Tą su prezidentu taip pat apšnekėjome. Aptarėme, kad, jeigu būtų taip, jog ne Vilija Blinkevičiūtė, tai klausimas bet kokiu atveju kils, kokie būtų kontrolės mechanizmai visose ministerijos, kurie leistų mažiesiems partneriams, šiuo atveju „valstiečiams", matyti tai, kas vyksta Vyriausybėje", - aiškino R. Karbauskis.

„Turėtume daugiau problemų nei būtų pasitikima Vilija", - pažymėjo jis.

Tikina, kad nauja koalicija būtų gerokai stabilesnė

R. Karbauskis mano, kad naujai suformuota trijų partijų valdančioji koalicija būtų kur kas stabilesnė nei dabartinė Seimo dauguma. Pasak jo, manoma, kad prie socialdemokratų, Sauliaus Skvernelio vedamų demokratų bei „valstiečių" gali prisijungti dar bent 6 pavienius parlamentaro mandatus turintys politikai.

„Manau, kad šios projektuojamos koalicijos situacija yra gerokai geresnė nei dabartinės valdžios. Ji pradėjo su 74 mandatais. Dabartinis skaičius taip pat 74. Tačiau dabartinė valdžia neturėjo pavienių. Skaičiuojant, šiuo metu galėtų būti 6 ar net 8 tokie mandatai, tikrai nepalaikysiantys dabartinės valdančiosios daugumos ir galintys palaikyti naują koaliciją. Tai reiškia, kad viso palaikančių balsų skaičius tikriausiai bus 82", - prognozavo LVŽS pirmininkas.

„Jeigu dar klausytume, ką sako Remigijus Žemaitaitis, kad jie („Nemuno aušra" - ELTA) irgi balsuos už naują valdančiąją daugumą, premjero skyrimą ir taip toliau, tai tokiu atveju, mes turime jau daugiau nei Konstitucinę daugumą", - akcentavo jis.

Daukanto aikštės rūmuose pirmadienį apsilankė rinkimus laimėjusių socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė bei jos pavaduotojas Gintautas Paluckas, laikinai vadovavimą Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) perimanti Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė bei konservatorius Mindaugas Lingė.

Taip pat - „Nemuno aušros" lyderiai Remigijus Žemaitaitis ir Agnė Širinskienė, kartu su bendrapartiečiu Virginijumi Sinkevičiumi atvykęs Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos" pirmininkas Saulius Skvernelis bei Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Tai, kad prezidentas žada susitikti su mandatus parlamente iškovojusių politinių jėgų pirmininkais dar sekmadienio vakarą pranešė šalies vadovo vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas.

ELTA primena, kad sekmadienį įvyko antrasis Seimo rinkimų turas. Daugiausia mandatų laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija - ji turės 52 vietas parlamente.

Antroje vietoje liko dabartiniai valdantieji konservatoriai su 28 mandatais, trečioje vietoje esanti „Nemuno aušra" gaus 20 vietų parlamente.

Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos" su 14 mandatų, Liberalų sąjūdis su 12 ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) su 8 vietomis parlamente.

Į parlamentą taip pat pateko trys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovai - Jaroslav Narkevič, Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski. Pirmą kartą Seime atsidūrė ir Nacionalinio susivienijimo atstovas Vytautas Sinica. Mandatą gavo ir „Laisvės ir teisingumo" pirmininkas Artūras Zuokas, save išsikėlę Viktoras Fiodorovas ir Vitalijus Šeršniovas.
Pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. Lietuvos rinkėjų.

ELTA primena, kad sekmadienį įvyko antrasis Seimo rinkimų turas. Daugiausia mandatų laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija – ji turės 52 vietas parlamente.

Antroje vietoje liko dabartiniai valdantieji konservatoriai su 28 mandatais, trečioje vietoje esanti „Nemuno aušra“ gaus 20 vietų parlamente.

Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ su 14 mandatų, Liberalų sąjūdis su 12 ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) su 8 vietomis parlamente.

Į parlamentą taip pat pateko trys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovai – Jaroslav Narkevič, Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski. Pirmą kartą Seime atsidūrė ir Nacionalinio susivienijimo atstovas Vytautas Sinica. Mandatą gavo ir „Laisvės ir teisingumo“ pirmininkas Artūras Zuokas, save išsikėlę Viktoras Fiodorovas ir Vitalijus Šeršniovas.

Pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. Lietuvos rinkėjų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
22
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (77)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar šiemet jūsų pajamos augo?


balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje Baltijos valstybėje gyventi geriausia?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+2 +8 C

+1 +6 C

-1 +4 C

+3 +8 C

+2 +4 C

0 +3 C

0-7 m/s

0-5 m/s

0-5 m/s