respublika.lt

E. Gentvilas: sprendimai dėl pirmalaikių Seimo rinkimų gali būti priimami tik po NATO viršūnių susitikimo

Publikuota: 2023 gegužės 20 16:31:00, Žygimantas Šilobritas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Eugenijus Gentvilas. Eltos nuotr.

Jeigu Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje siūlys surengti pirmalaikius Seimo rinkimus, liberalai iniciatyvos nepalaikys, sako frakcijos parlamente seniūnas Eugenijus Gentvilas. Anot jo, Liberalų Sąjudis laikosi pozicijos, kad tokie sprendimai gali būti svarstomi tik po NATO viršūnių susitikimo.

 

„Jeigu konservatoriai teikia Seimui nutarimą dėl pirmalaikių Seimo rinkimų dabar, mes nepalaikytumėme tokio sprendimo. Jeigu atsiras toks nutarimas, tarsimės atskirai, gal paaiškės kažkokių aplinkybių. Bet dabartinė mūsų pozicija yra tokia, kad tokie klausimai gali būti svarstomi po liepos 11 dienos“, – Eltai sakė E. Gentvilas.

Parlamentaras aiškino, kad nors Lietuva yra pasiruošusi NATO viršūnių susitikimui, pirmalaikiai Seimo rinkimai ar Vyriausybės atsistatydinimas sukurtų neigiamą valstybės įvaizdį tarptautinėje erdvėje.

„Artėja įvykis, kuriam Lietuva ruošiasi jau 2 metus ir kuriuo įsipareigojo prieš tarptautinius partnerius ir į jį suvažiuos vadovai iš viso pasaulio. O Lietuvoje tuo metu vyks rinkimų kampanijos, Vyriausybė galbūt atsistatydinusi, galbūt laikina“, – sakė jis.

„Nepaisant to, kad sakoma, jog viskas paruošta šiam viršūnių susitikimui, aš keliu sau klausimą – kaip atrodys Lietuva? Atrodys nelabai gerai. Nes Lietuva pasakoja apie tai, ką reikia daryti, kaip reikia įsipareigoti ginti sienas, kaip reikia paremti Ukrainą, kelia brigados klausimą“, – paminėjo jis.

Primename, kad Penktadienį posėdžiavęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos prezidiumas priėmė sprendimą siūlyti Seimui surengti pirmalaikius rinkimus. Priešingu atveju, jeigu siūlymas nesulauktų palaikymo, TS-LKD vadovybė numato svarstyti klausimą dėl Vyriausybės atsistatydinimo.

Taip pat konservatoriai nurodo partijos frakcijai Seime inicijuoti pateikti ir artimiausiu metu siekti tobulinti savivaldos kanceliarinių lėšų naudojimo ir atsiskaitymo tvarkos reglamentavimo pokyčius.

Pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami Seimo nutarimu, priimtu ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma.

Seimo nutarime dėl pirmalaikių Seimo rinkimų nurodoma naujo Seimo rinkimų diena. Naujo Seimo rinkimai turi būti surengti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo sprendimo dėl pirmalaikių rinkimų priėmimo.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
2
F

Dienos klausimas

Ar vairuojant visada laikotės kelių eismo taisyklių?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Š.m. antrame ketvirtyje vidutinės darbo pajamos šalyje siekė 1230 eurų „į rankas“. Jūsų pajamos:

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+8 +14 C

+12 +17 C

 

+12 +19 C

+15 +19 C

+18 +22 C

 

+13 +15 C

0-5 m/s

0-6 m/s

 

0-12 m/s