respublika.lt

Iki vasario 20 d. laukiama kandidatų Seimo apdovanojimui gauti

Publikuota: 2023 vasario 04 14:29:00, Jadvyga Bieliavska, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Prezidentui Valdui Adamkui įteikta Aleksandro Stulginskio žvaigždė. Eltos nuotr.

Iki šių metų vasario 20 d. Seimo Aleksandro Stulginskio žvaigždės skyrimo komisija kviečia teikti kandidatus šiam Seimo apdovanojimui gauti.

 

Siūlyti kandidatus gali fiziniai ir juridiniai asmenys. Jie turi pateikti  kandidato anketą ir gyvenimo aprašymą; išsamų veiklos, už kurią kandidatą siūloma apdovanoti, aprašymą. Taip pat reikėtų pateikti  ne mažiau kaip dvi rekomendacijas ir kitą medžiagą, pagrindžiančią siūlymą apdovanoti kandidatą.

„Džiugu, kad jau antrą kartą galime pakviesti visus teikti dorų, sąžiningų ir Lietuvai atsidavusių žmonių, kurie savo darbais stiprina valstybingumą, demokratiją ir parlamentarizmą, kandidatūras. Tegul šie žmonės bus pagerbti iškilios Aleksandro Stulginskio asmenybės garbei pavadintu aukščiausiu Seimo apdovanojimu“, – sako Seimo Aleksandro Stulginskio žvaigždės skyrimo komisijos pirmininkas Antanas Vinkus.

Apdovanojimas skiriamas Lietuvos ir užsienio fiziniams bei juridiniams asmenims už parlamentarizmo, demokratijos ir valstybingumo idėjų puoselėjimą.

Apdovanojimas įteikiamas kiekvienų metų gegužės 15 d. – Steigiamojo Seimo susirinkimo dieną.

Seimo apdovanojimą – Aleksandro Stulginskio žvaigždę – parlamentas įsteigė Steigiamojo Seimo ir Lietuvos Respublikos paskelbimo 100-ųjų metinių proga, siekdamas pagerbti iškilią Aleksandro Stulginskio asmenybę.

Primename, kad 2022 metais Seimo apdovanojimas – Aleksandro Stulginskio žvaigždė buvo įteikta Prezidentui  Valdui   Adamkui ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) senatoriui Richardui Josephui Durbinui. Jie tapo pirmaisiais šio Seimo apdovanojimo laureatais.

Aleksandro Stulginskio žvaigždės steigimo iniciatorius yra buvęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Dienos klausimas

Ar pritartumėte siūlymui atsisakyti 1 euro cento ir 2 euro centų monetų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „TikTok"?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+2 +5 C

-3 0 C

 

-3 0 C

0 +7 C

-1 +3 C

 

+1 +3 C

0-6 m/s

0-8 m/s

 

0-9 m/s