Lietuvos kariuomenė pradeda naują savo operacinių pajėgumų stiprinimo etapą – planuoja įsigyti jūrinių antvandeninių dronų ir juos integruoti į Karininių jūrų pajėgų sudėtį. Pasak krašto apsaugos ministro Lauryno Kasčiūno, šio tipo bepiločių orlaivių įsigijimui šiais metais ketinama skirti 1 mln. eurų.
„Pradedame steigti jūrinių dronų pajėgumą. Tai yra pasiteisinęs pajėgumas, turintis labai didelį atgrasymo efektą. Taigi, mes būsime pasiruošę gintis visuose domenuose“ , – Eltai teigė L. Kasčiūnas.
„Šis žingsnis remiasi Ukrainos sukaupta kovine patirtimi ir siekia sustiprinti Baltijos jūroje veikiančių pajėgų efektyvumą ir atliepti į nuolat besikeičiančią technologinę operacinę erdvę. Pradedame pirmąją šio projekto fazę, kurios metu įsigysime kelių tipų jūrinius dronus tiek iš užsienio tiekėjų, tiek iš Lietuvos gamintojų“, – sako ministras.
Krašto apsaugos ministerijos (KAM) teigimu, karinėms jūrų pajėgoms bus pavesta išanalizuoti šių jūrinių dronų operacinį pritaikomumą Baltijos jūroje, o remiantis gautais rezultatais bus priimami sprendimai dėl tolimesnio šio pajėgumo vystymo. Planuojama, kad pirmieji jūriniai dronai pasieks Lietuvos karines jūrų pajėgas dar šiemet.
Šiais metais dronų įsigijimui papildomai skirta 20 mln. eurų, iš kurių numatomas ir jūrinių dronų įsigijimas bei pajėgumo vystymas Karinėse jūrų pajėgose.
Planuojama, kad 2025 metais Lietuvos pramonėje papildomai atsiras bent kelios skirtingos jūrinių dronų gamybos linijos, kurios galės patenkinti ne tik Lietuvos, bet ir partnerių šalių poreikius.
Šis projektas žymi naują etapą Lietuvos kariuomenės technologinio modernizavimo procese ir stiprina šalies gynybos pajėgumus, užtikrinant saugumą tiek Lietuvai, tiek visam Baltijos regionui, akcentuoja KAM.