Naujausiais duomenimis, Utenos vienmandatėje apygardoje antrajame ture dėl Seimo nario mandato varžysis išsikėlęs pats Vitalijus Šeršniovas ir konservatorius Edmundas Pupinis, praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Trečioje vietoje likusiam socialdemokratui Gintautui Paluckui pritrūko 48 rinkėjų balsų, skelbia VRK.
Antradienio naktį paaiškėjo, kad sekmadienį skaičiuojant balsus Utenos vienmandatėje apygardoje įvyko rašymo apsirikimas suvedant rezultatus į VRK informacinę sistemą.
VRK taip pat praneša, kad antradienį balsus perskaičiuos ir Centro-Žaliakalnio, Panemunės ir Žiemgalos vakarinė rinkimų apygardos. Pastarosios rezultatus nuspręsta perskaičiuoti dėl nedidelio balsų skirtumo, nulėmusio vienos Lietuvos socialdemokratų partijos iškeltos kandidatės pergalę, nurodo komisija.
VRK duomenimis, pirmajame rinkimų ture nugalėjusi kandidatė Vaida Aleknavičienė yra gavusi 54 rinkėjų balsais daugiau nei reikėjo surinkti, kad laimėtų per pirmąjį balsavimą.
Tuo metu balsų perskaičiavimas Žiemgalos vakarinėje apygardoje vyks gavus antroje vietoje likusio politinės partijos „Nemuno Aušra“ kandidato Sauliaus Bucevičiaus prašymą, skelbia VRK.
ELTA primena, kad prieš ketverius metus, po 2020 metais vykusių Seimo rinkimų antrojo turo, Utenos vienmandatėje balsai taip pat buvo perskaičiuoti, kadangi tąkart šioje apygardoje E. Pupinis ir G. Paluckas sulaukė identiško rinkėjų palaikymo – už abu kandidatus balsavo po 7075 rinkėjus.
Visgi konservatoriaus E. Pupinio pergalę nulėmė apygardą tik po keleto dienų pasiekę keli pasiklydę išankstinio balsavimo vokai. Susumavus galutinius rezultatus, paaiškėjo, kad Utenos apygardoje už E. Pupinį balsavo 7076 piliečiai, o už G. Palucką 7071. Tuomet socialdemokratas į Seimą pateko su partijos sąrašu.
Sekmadienį Lietuvoje įvyko pirmasis Seimo rinkimų turas. VRK duomenimis, daugiausia palaikymo daugiamandatėje apygardoje sulaukė Lietuvos socialdemokratų partija – 19,36 proc. balsų, nuo jų nedaug atsiliko dabartiniai valdantieji konservatoriai, sulaukę 17,96 proc. rinkėjų palaikymo. Trečioje vietoje liko „Nemuno aušra“ su14,99 proc. rinkėjų palaikymo, ketvirtoje – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, surinkę 9,24 proc. balsų. Į parlamentą daugiamandatėje apygardoje taip pat pateko Liberalų sąjūdis, surinkęs 7,70 proc. balsų ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) su 7,02 proc. balsų.
Išreikšti savo pilietinę valią prie balsadėžių atėjo 52,06 proc. Lietuvos rinkėjų. Prieš ketverius metus, 2020 m., rinkėjų aktyvumas siekė 47,16 proc.