Tęsiantis skandalui dėl premjero Gintauto Palucko verslo ryšių, valdančiosios koalicijos partneris, „Nemuno aušros“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis tikina publikuotuose žurnalistiniuose tyrimuose nematantis jokių probleminių aspektų dėl Vyriausybės vadovo veiklos. Politikas sako pats analizavęs socialdemokrato jam pateiktus dokumentus ir nieko įtartino nepastebėjęs.
„Jeigu ten išaiškėtų kažkokio masto korupciniai dalykai – manau, tada pozicija būtų kitokia. Bet dar kartą – tai, kokius dokumentus gavau, tai, ką premjeras man davė, aš pats skaičiau jo dokumentus, popierius ir ne vieną kartą susitikimo metu (...) – aš nematau dėl ko ir kas čia galėtų būti.
Bet, aišku, mes gyvename Marijos žemėje, visko nutinka – pradeda tyrimą ir, kaip sakau, praeina 5–7 metai ir po to žmogų išteisina ir pasirodo, kad ten kažkas už pinigus kažką darė. Nenorėčiau, kad mano valstybėje tokie dalykai būtų“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė R. Žemaitaitis.
„Kol kas tai, ką mes matome, kokia informacija yra pateikta – bent jau iš teisinės pusės mes nieko nematome. Matome tendencingą tų pačių veikėjų puolimą, kurie puolė mane, ir tai labai matosi tvarkingai sudėliota“, – kalbėjo jis.
Todėl R. Žemaitaitis tikina laukiantis teisėsaugos tyrimų rezultatų, kurie, pasak jo, ir parodys, ar esama įtartinų dalykų premjero verslo veikloje.
„Aš visą tą esu perėjęs – tą puolimą, tą žeminimą, šeimos persekiojimą, prie namų su automobiliais naktimis pypenimą, šviesenimus ir panašiai, koliojimus... Aš visa tai perėjau. Tikiuosi teisėsaugos darbo tyrimo“, – dėstė jis.
„Jeigu ten ir yra kažkas – matyt, teisėsauga pasakys. Nenorėčiau užbėgti įvykiams už akių ir nenorėčiau kažkokių pozicijų pasakyti“, – apibendrino politikas.
Primename, kad pastarąsias keletą savaičių premjerui tenka aiškintis dėl savo verslo ryšių.
Žurnalistinis tyrimas atskleidė, jog premjero iš dalies valdoma įmonė „Garnis“ gavo 200 tūkst. eurų paskolą iš nacionalinio plėtros banko ILTE. Sutartis sudaryta politikui jau einant Vyriausybės vadovo pareigas.
Antroji žurnalistinio tyrimo dalis kelia klausimus dėl Vyriausybės vadovo iki 2018 m. valdytos ežerų dugnų topografijos aplikaciją vysčiusios įmonės „Sagerta“ gautų ir negrąžintų šimtatūkstantinių paskolų iš su verslininku Darijumi Vilčinsku susijusios bendrovės „Uni Trading“.
Išaiškėjo, kad ryšių tarp G. Palucko ir D. Vilčinsko – ir daugiau. 2012 m. būsimasis premjeras iš verslininko vadovaujamos įmonės įsigijo 223 tūkst. eurų vertės būstą sostinės Verkių regioninio parko teritorijoje, kurio taip pat nebuvo deklaravęs 2013 m. turto bei interesų deklaracijose.
Aiškindamiesi, kur iki buto įsigijimo gyveno premjeras, žurnalistai vėliau ištyrė, kad Kipro įmonė 2012 m. G. Paluckui Vilniaus centre pigiai pardavė butą, o sklypą, ant kurio stovi iš dalies politiko valdomas pastatas, suformavo pats ministras pirmininkas, kai dar ėjo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas.
Dėl „Garnio“ gautos paskolos panaudojimo aplinkybių ikiteisminį tyrimą pradėjo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), atskiro tyrimo dėl „Sagertos“ gautų paskolų nusprendusi nepradėti, bet prisijungti prie Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) jau vykdomo tyrimo grupės.
Patikrinimą dėl „Garniui“ suteiktos paskolos atliko tiek pati ILTE, tiek Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) – pažeidimų abiem atvejais rasta nebuvo.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) jau pradėjo tyrimą dėl galimo G. Palucko interesų konflikto.