Vos paskelbęs apie politinės partijos steigimą, kaunietis Antanas Kandrotas-Celofanas sako sulaukęs didelio palaikymo iš bendraminčių. Partija jau pristatė ir savo logotipą, kuris atrodo lyg iš akies trauktas žinomo greito restorano KFC analogas. Tai paskatino kalbas apie neteisėtą prekės ženklo naudojimą. A.Kandrotas sako, kad tik apsidžiaugtų papildoma reklama, jeigu KFC nuspręstų jį paduoti į teismą.
A.Kandroto įkurta partija „Mes Lietuva" socialiniame tinkle neseniai pradėjo naudoti logotipą, labai primenantį greito maisto restoranų KFC tinklo logotipą. Tik partijos logotipe - paties A.Kandroto veidas, o apačioje raidės CLF. Labai greitai internetiniai portalai pranešė, kad KFC įmonės padalinio Lietuvoje atstovė kreipėsi į KFC restoranų tinklo biurą JAV dėl galimo intelektinės nuosavybės teisių pažeidimo. Laukiama reakcijos iš teisininkų. Pats A.Kandrotas teigė, kad iliustracija su jo veidu ir CLF raidėmis yra originaliai sukurtas logotipas.
- Ar jau sulaukėte kokių nors teisinių dokumentų, pretenzijų iš KFC atstovų dėl naudojamo logotipo? - „Vakaro žinios" paklausė A.Kandroto-Celofano.
- Turbūt Grinčas taip Kalėdų nelaukia, kaip aš laukių priekaištų iš JAV teisininkų. Laukiu, kada būsiu paduotas į teismą, norėsiu pamatyti, kaip tai atrodys. Pasibylinėti man būtų labai įdomu.
- Būtų nebloga nemokama reklama partijai?
- Tikrai būtų įdomu. Bet kiek man žinoma, praktika yra tokia, kad jie dažniausiai parašo tam tikrą įspėjimą, kaip grasinanti laišką, kuriame prašoma pakeisti naudojamą ženklą, bet jokių sankcijų dėl to netaiko. Jeigu ir būtų iškelta byla, teismo procesas truktų turbūt ilgiau nei rinkimai. Tad bet kokiu atveju visą rinkiminę kampaniją galėsime naudoti šį logotipą, o po rinkimų visi pamirš (juokiasi).
- CLF bus tiesiog Celofano trumpinys ar turės kažkokią kitokią prasmę?
- Tai nėra Celofano trumpinys. Jeigu teks bylinėtis su KFC, Lietuva sužinos, ką reiškia šios raidės.
- Pats kūrėte logotipo idėją?
- Mūsų komandoje yra daug profesionalų, kurių nenorime viešinti. Komandoje yra ir buvusių kariškių, ir buvusių policijos pareigūnų, ir dirbusių prokuratūroje. Yra nemažai žmonių, kurie išėjo iš sistemos, matydami, kad valstybėje kažkas negerai. Jie nesireklamuoja, bet įdeda daug darbo ir žinių. Taip ir gimsta tokie unikalūs projektai.
- Kiek narių šiuo metu yra jūsų partijoje?
- Dar tiksliai nežinau, bet susidomėjimas yra labai didelis, žmonės masiškai stoja į partiją. Nenustebčiau, jeigu registruojant partiją, Teisingumo ministerijai paduosime dokumentus su 4000 narių. Kreipiasi žmonės iš visų Lietuvos miestų, steigiami skyriai. Labai aktyvios ir lietuvių bendruomenės užsienyje. Mane tai ypač nustebino. Nors jie yra išvykę, ryšiai su Lietuva labai stiprūs ir jiems svarbu, kas vyksta šalyje. Žmonės siūlo prisidėti net finansiškai.
Kai kurie žmonės jungiasi ir ketina palikti partijas, kuriose dabar yra. Pavyzdžiui, žmonės raštiškai pareiškė norą išeiti iš Regionų partijos, „Drąsos kelio", Darbo, Lietuvos šeimų sąjungos (Jaunoji Lietuva), Tautos ir teisingumo sąjungos ir netgi vienas žmogus iš Laisvės partijos.
Gal kiek nustebino puolimas iš kai kurių judėjimų. Jau mačiau vieno žmogaus komentarą socialiniame tinkle, kad „Celofano partija keliauja į valdžią su tikslu vogti pinigus." Dėl to bus kreiptasi į prokuratūrą, kad žmogus paaiškintų savo žodžius. Matydamas, kiek piktų liežuvių aplinkui, galiu tik pasidžiaugti, kad rinkiminės kampanijos mums gal net nereikės finansuoti, nes apie mus nemokamai visi kalbės.
- Viešojoje erdvėje partijai jau klijuojama konservatorių projekto etiketė...
- Kai kažkas taip sako, noriu paklausti, iš kur žinai? Argumentas „negi nematai" man netinka.
Ši technologija yra labai sena, ją dar Romos imperijos laikais buvo aprašęs Seneka. Tai technologija, kai valdančioji galia ištransliuoja žinutę, jog jie yra bendrame sąmoksle su juos kritikuojančia alternatyva ar savo konkurentais. Ir tą sunku paneigti. Mums duodama daug dėmesio, apie mus rašo žiniasklaida, tad tai atveria galimybes valdantiesiems manipuliuoti ir gal net tyčia skleisti tokią komunikaciją.
Šiandien neturime kaip apsiginti nuo tokių sąmokslų teorijų. Aš lygiai taip pat bet kokią politinę jėgą galiu apkaltinti konservatorių projektu ir niekas neturės galimybės apsiginti. Tokios etiketės visuomenėje kelia abejones ir žmonės nebežino, kuo tikėti. Tad nežinia, ar tai nėra daroma tyčia.
Greitai paskelbsime 10 partijos vertybinių punktų, kurie bus sudedamoji rinkiminės programos dalis. Jeigu kažkokia politinė jėga pamatys, kad bent 3 iš tų punktų mus vienija, mielai kviečiame prisijungti. Galbūt pavyks peržengti visiems savo vidines ambicijas ir susivienyti dėl bendro tikslo. Vienos opozicinės partijos vadovas jau pats kreipėsi į mus ir sutarėme bendradarbiauti. Mūsų tikslas yra suvienyti opoziciją, nes kitaip neturime jokių šansų.
- Apie opozicinių, ypač mažųjų politinių jėgų, vienijimąsi jau buvo kalbama ir prieš buvusius Seimo rinkimus, bet susivienyti nepavyko.
- Siūlau susivienyti visiems. O jeigu kažkas pradės kalbėti, kad jie su vienais ar su kitais jungtis nenori, mes garsiai tai ir pasakysime: kas ir su kuo jungtis atsisako.
Nekalbu apie sistemines partijas. Vienos sisteminės partijos vadovas mane jau pavadino politiniu užribiu. Galiu tik perduoti jam, kad būtų atsargus ir pats neatsidurtų tame užribyje. Žmonės jais nusivylę. Kažkada panašiai nutiko Darbo partijai, kuri netikėtai neperžengė kartelės ir nepateko į Seimą visai. Tad sakyčiau, kad kol kas labai anksti brėžti tas ribas ir žiūrėti, kas užribyje, o kas ne.