Seimas nepritarė po pateikimo įstatymo pataisoms, siūlančioms leisti nuomininkams, kurie daugiau nei 5 metus nuomojasi būstą iš savivaldybės, įsigyti jį išperkamosios nuomos būdu.
Nors tai numatančios parlamentarės Ligitos Girskienės pateiktos Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo pataisos nesulaukė pritarimo, Seimas leido iniciatoriams jas dar patobulinti.
Seimo narės L.Girskienės teigimu, kai kurie būstą besinuomojantys gyventojai gauna mažas pajamas, kiti geresnes, bet jiems yra sudėtinga nusipirkti būstą ir už jį susimokėti visą sumą iš karto.
„Tai yra vadinamieji tarnybiniai butai. (...) Ten gali gyventi ir buvę karininkai, tremtiniai, mokytojai, mokslininkai. Gal jie ir gauna geras pajamas, bet negali sumokėti, tarkime 50 tūkstančių iš karto už būstą. Jie turi galimybę išeiti iš buto arba nuomotis rinkos kaina“, - aiškino Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė L.Girskienė.
Ji siūlė savivaldybėms suteikti galimybę parduoti tokį būstą išperkamosios nuomos būdu, atkreipdama dėmesį į tai, kad į šį būstą gyventojai yra investavę ir savo lėšas.
Projekto kritikai baiminosi dėl galimo tokių įstatymų pataisų korupcinio poveikio. Apie tokią riziką, remdamasi STT vertinimu, kalbėjo ir Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
Seimo narys Eugenijus Gentvilas pastebėjo, kad paprastai tarnybinėse butuose gyvena tam tikrų profesijų atstovai, kurie laikinai atvyksta į tam tikrą miestą. „Klaipėdos atveju daug žmonių pabuvo, kažką gavo, bet šiandien jų Klaipėdoje nėra“,- pastebėjo jis.
Apie „Pandoros skrynios“ atidarymą kalbėjo ir Seimo narė Laima Nagienė, perspėjusi dėl galimų korupcinių santykių.
Šiuo metu įstatyme nėra numatyta, kad nuomininkai, kurie daugiau nei 5 metus nuomojasi būstą iš savivaldybės galėtų įsigyti jį išperkamosios nuomos būdu. Seimo kanceliarijos Teisės departamento nuomone, dėl teikiamo įstatymo projekto reikėtų gauti Vyriausybės išvadą.