Susirūpinusi dėl Lietuvos ekonomikos padėties, Seimo opozicinė Darbo partijos frakcija į susitikimą kviečia Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę.
Pranešime žiniasklaidai „darbiečiai“ nurodo, kad Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) nuosmukis yra trečias didžiausias per 20 metų, tačiau Vyriausybė nesako kodėl taip įvyko ir ko planuoja imtis.
„Dar daugiau – valdantieji įjungė šio fakto ignoravimo funkciją ir toliau sau sprendžia antraeilius klausimus, kaip narkotikų dekriminalizavimas, tos pačios lyties santuokų įteisinimas ir panašūs klausimai.
Po tokios statistikos reikia adekvačios Premjerės reakcijos. Jei adekvačiai nereaguosime dabar – sulauksime pasekmių ne tik BVP statistikos eilutėse, bet ir darbo rinkoje. Didėjant bedarbių skaičiui, mažėtų vartojimas. Norime Vyriausybės reakcijos ir plano kaip judėsime toliau, nes prieš mėnesį Finansų ministerijos teiktas ekonomikos raidos scenarijus su šūkiu „Ekonomika demonstruoja atsparumą“ panašu, kad gerokai prasilenkė su tikrove“, – teigia Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Gapšys, akcentuodamas Ministrų kabineto delsimą ir negebėjimą greitai reaguoti.
Anot Seimo Darbo partijos frakcijos seniūno Viktoro Fiodorovo, toks valdančiųjų abejingumas lems didėjantį skurdą.
„Nėra jokių, situaciją galinčių keisti Vyriausybės pasiūlymų, o dėl tokio plaukimo pasroviui vėl nukentės pažeidžiamiausi visuomenės nariai. Dalis gali netekti darbo, kas lems didėsiantį skurdą. Tuomet padidės socialinių išmokų poreikis, tad įsisuksime į užburtą ratą“, – sako parlamentaras.
Anot „darbiečių“, Valstybės duomenų agentūra praneša, kad 2023 m. pirmojo ketvirčio realiojo BVP pokytis, palyginti su atitinkamu 2022 m. ketvirčiu, nepašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtakos, buvo neigiamas ir sudarė – 3,7 proc. Seimo „darbiečiai“ taip pat pastebi, kad 2023 m. pirmojo ketvirčio realiojo BVP pokytis, palyginti su 2022 m. ketvirtuoju ketvirčiu, nepašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtakos, buvo neigiamas ir sudarė – 11,9 proc.