Seimo konservatorių frakcijos seniūnas Mindaugas Lingė premjero Gintauto Palucko tiesiai šviesiai paklausė, ar jis palaiko finansų ministrą, ar socialinės apsaugos ir darbo ministrę, nes esą jie yra priešingi.
„Kurį socialdemokratų deleguotą ministrą jūs asmeniškai palaikote: ar lengvatas pasiryžusį mažinti finansų ministrą, ar vis dėlto jas išsaugoti - socialinės apsaugos ir darbo ministrę?
O jeigu kalbant šiek tiek rimčiau, koks, jūsų vertinimu, prieš ateinant mokesčių pertvarkymams į Seimą, būtų sėkmės atvejis ir koks būtų nesėkmės atvejis su mokesčių reformos likimu? Kokią sumą papildomai, pavyzdžiui, jeigu generuotų visos galutinės lengvatos... Matome dabar įvairiausius, skirtingus požiūrius į lengvatas (tai čia jos plečiamos, tai jos siaurinamos, tai didinamos, galiausiai keliamos įvairios kartelės, lubos, žongliruojama su nekilnojamojo turto mokesčiu). Tai kokia į biudžetą įplaukianti suma, jūsų manymu, būtų kritinė iš mokesčių reformos, kad jūs jau laikytumėte tai reformos nesėkme?" - smalsavo M.Lingė.
„Gerbiamas kolega, pradėjote klausimą nuo to, ką laikyčiau sėkme, o pabaigėte, ką laikyčiau nesėkme. Čia toks neurolingvistinis savęs ar manęs programavimas, mėginant, matyt, gauti kokį nors atsakymą, nepagrįstą skaičiais, arba atvirkščiai - grįstą tam tikromis spekuliacijomis arba improvizacijomis ta tema, kuria negalime improvizuoti.
Bet aš pradėsiu nuo atsakymo į sunkesnį klausimą, kuris ministras man mielesnis. Galiu pasakyti, kad apkabinu visus ir visais vienodai rūpinuosi, o diskusija, kuri kartais vyksta dėl vienos ar kitos nuostatos arba pasiūlymo, yra visiškai normali ir sveikintina. Daug blogiau, kai tai vyksta po kilimu. Šiandien mes girdime argumentus, tuos argumentus girdžiu aš, tuos argumentus girdi finansų ministras, na, o kolegos savo nuomonę tikrai gali teikti įvairiais formatais, kol tai nėra įžeidu, kol tai nėra etikos ar moralės pažeidimas. Taigi, aš manau, su tuo mes puikiausiai susitvarkysime.
Kalbant apie papildomas pajamas, yra keli tikslai, kuriais grįsta ši mokestinė pertvarka, pateikiamos šios mokestinės korekcijos. Pirmiausia, dvi prielaidos, kad tie mokesčių pakeitimai nesilpnintų ir nepakenktų silpniausioms visuomenės grupėms finansiškai, ekonomiškai. Antra prielaida, kad kuo įmanoma mažiau trikdytų arba mažintų mūsų verslo, mūsų pramonės, mūsų eksporto konkurencingumą. Tai yra dvi pagrindinės prielaidos. Trečioji prielaida - siekiama padidinti perskirstymą ir užtikrinti, kad mūsų bendros biudžeto išlaidos ir konkrečiai gynybos būtų finansuojamos tvariai, tai yra skolinantis lėšas, bet taip pat užtikrinant, kad tas skolos aptarnavimas būtų tvarus. Tas prognozavimas pagal dabartinius ekonomikos augimo tempus (priminsiu, kad visko gali nutikti), vien remiantis šiais skaičiais, jeigu bus papildomai surinkta nuo 400 iki 500 mln. eurų 2027 metais (įsibėgės tas efektas), tai būtų didžiulė sėkmės istorija", - kalbėjo premjeras G.Paluckas.