respublika.lt

Seimo narės atkirtis: Andrius Kubilius apsimelavo

Publikuota: 2023 birželio 03 17:36:21, Deimantas KNIŠKA
×
nuotr. 2 nuotr.
Andrius Kubilius. Eltos nuotr.

Nuo parlamentarų jau kliūna ne tik dabartiniam konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui, bet ir buvusiajam - Andriui Kubiliui. Abu jie be jokių įrodymų seimūnus kaltina vogus lėšas, skirtas kanceliarinėms, parlamentinėms ar savivaldybių tarybų narių išlaidoms. Šįkart riebaus atsako sulaukė A.Kubilius.

 

 

Parlamentarė Laima Nagienė iš Seimo tribūnos išliejo pasipiktinimą A.Kubiliumi per plenarinio posėdžio laiką, skirtą Seimo narių pareiškimams.

„Gerbiami kolegos, gegužės 29 dieną transliuotoje LRT laidoje „Dienos tema" Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys A.Kubilius diskusijoje su Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos" pirmininku S.Skverneliu, bandydamas šalyje susidariusią politinės krizės naštą perkelti Seimo opozicijai, nurodė, kad bent 51 dabartinis Seimo narys yra buvęs savivaldybės tarybos nariu ir gavęs išmokas. A.Kubilius išreiškė abejonę dėl to, ar Seimo pozicijos nariams, buvusiems savivaldybių tarybų nariais, išmokos buvo išmokėtos sąžiningai. Taip pat atkreipdamas dėmesį į tai, kad Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos" frakcijoje yra penki Seimo nariai, buvę savivaldybių tarybų nariais, ir išskirtinai pažymėdamas, kad viena Demokratų frakcijos narė išbuvo Mažeikių savivaldybės tarybos nare net 13 metų. Nors mano pavardė nebuvo paminėta ir įgarsinta, tačiau vienareikšmiškai visiems - ir mažeikiškiams, ir pažįstamiems - aišku: išrinkta yra viena Seimo narė iš Mažeikių - L.Nagienė. Buvo kalbama apie mane", - dėstė parlamentarė.

Ji sakė apgailestaujanti, kad „A.Kubilius neatsakingai, o galbūt netgi sąmoningai ėmė komentuoti situaciją ir sukūrė tam tikrų abejonių dėl mano ir kitų Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos" frakcijos narių sąžiningumo ir metė mums šešėlį".

„Norėčiau pabrėžti, kad vienintelis teisingas A.Kubiliaus paminėtas faktas yra tai, kad Mažeikių savivaldybės tarybos nare dirbau 13 metų. Taip pat atsakingai pareiškiu, kad per visą šį laikotarpį nesu prašiusi ar gavusi nė vienos išmokos ar kompensacijos. Nuo pačios darbo tarybos nare pradžios buvau priėmusi sprendimą nesinaudoti tarybos nariams numatytomis lėšomis. Tai patvirtino ir Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjas. Gaila, kad A.Kubilius, patyręs politikas, buvęs ministras pirmininkas, dabar Lietuvai atstovaujantis Europos Parlamente, užuot panaudojęs savo ilgametę politinę išmintį, kuri padėtų šaliai siekti telkiančių sprendimų susidariusioje situacijoje, prisideda prie dar didesnės sumaišties kūrimo ir leidžia sau neatsakingai interpretuoti ir iškraipyti faktus, dezinformuoti visuomenę ir diskredituoti tiek savo, tiek ir savo atstovaujamos partijos moralumą.

Mano turima informacija tiek D.Griškevičius, kuris buvo tarybos nariu, tiek R.Baškienė, kuri taip pat buvo Šiaulių rajono tarybos nare, taip pat negavo jokių išmokų. L.Savickas ir Z. Streikus savo išlaidas pagrindė nustatyta tvarka. Mažų mažiausiai save gerbiantis žmogus tokioje situacijoje tiesiog atsiprašo toje pačioje televizijos laidoje. Viliuosi, kad A. Kubilius taip ir pasielgs", - pareiškimą baigė L.Nagienė.

 

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
329
F

Dienos klausimas

Ar pritariate pedagogų streikui?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Š.m. antrame ketvirtyje vidutinės darbo pajamos šalyje siekė 1230 eurų „į rankas“. Jūsų pajamos:

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+10 +16 C

+4 +12 C

 

+10 +16 C

+10 +14 C

+11 +15 C

 

+7 +10 C

0-10 m/s

0-11 m/s

 

0-13 m/s