respublika.lt

S.Skvernelis: prezidentas turi nuspręsti, ar gali toleruoti žmonių apgavystę ir nestabilią Vyriausybę

Publikuota: 2023 birželio 09 19:19:00, Augustė Lyberytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Saulius Skvernelis. Eltos nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumui išreiškus paramą premjerei Ingridai Šimonytei bei jos vadovaujamam ministrų kabinetui, ekspremjeras Saulius Skvernelis tikina, kad pastarasis sprendimas jo nestebina. Visgi, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas mano, kad šioje situacijoje šalies vadovas Gitanas Nausėda turėtų išlaikyti principinę poziciją ir atsakyti, ar „gali toleruoti žmonių apgavystę“.

 

„Buvo viskas aišku, tai tiesiog akių dūmimas. Sukelta drama užgesinti tam tikrus skandalus ir viskas – nieko naujo“, – Eltai sakė S. Skvernelis, vertindamas TS-LKD vadovybės nutarimus.

„Dabar svarbiausias prezidento žodis – ar jis gali toleruoti žmonių apgavystę ir tokią nestabilią Vyriausybę, kuri panašų pokštą gali iškrėsti bet kada“, – į Daukanto aikštės lyderį referavo parlamentaras.

Politikas pabrėžė, kad Prezidentūrai laikantis nuosaikios pozicijos, opozicija nesėdės rankų sudėjusi ir grįš jau prie anksčiau aptartos nepasitikėjimo visa Vyriausybe iniciatyvos.

„Jeigu prezidentas jokio sprendimo nepadarys, opozicija tarsis, ką daryti toliau. O reakcijų gali būti įvairių“, – akcentavo Seimo narys.

„Jeigu galvojama, kad paleido dūmų uždangą, padarė dramą ir tokiu būdu išsisuko – taip tikrai nėra ir taip nebus“, – pridūrė demokratų pirmininkas.

Prezidentūra sveikina I. Šimonytės sprendimą

Tuo metu prezidentas G. Nausėda sveikina premjerės sprendimą toliau tęsti vadovavimą ministrų kabinetui. Šalies vadovas tikisi, kad Vyriausybės vadovė imsis reikalingų veiksmų, jog pasitikėjimas Ministrų kabinetu būtų atkurtas.

„Prezidentas sveikina premjerės ryžtą, nepaisant sudėtingų aplinkybių, toliau tęsti darbą. Prezidentas tikisi, kad nuomonę pakeitusi Vyriausybės vadovė imsis reikalingų žingsnių pasitikėjimui Ministrų kabinetu atkurti“, – rašoma Prezidentūros komunikacijos grupės atsakyme Eltai.

Porą valandų posėdžiavę konservatoriai išreiškė paramą I. Šimonytės ministrų kabinetui ir prezidiumo nutarime akcentavo, kad premjerė ir Vyriausybė neturėtų asmeniškai prisiimti atsakomybės už ydingą kai kurių savivaldybių kanceliarinių išlaidų reglamentavimą.

„TS-LKD Prezidiumas nepritaria, kad Ministrė Pirmininkė ir Vyriausybė atsistatydintų ir asmeniškai bei tuo pačiu instituciškai prisiimtų atsakomybę dėl vyravusios ydingos savivaldybių tarybų narių veiklai skiriamų lėšų naudojimo ir apskaitymo tvarkos“, – rašoma prezidiumo nutarime.

Be to, nepaisant pastaruoju metu TS-LKD gretose tvyrojusių įtampų, prezidiumas išreiškė pasitikėjimą ir pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu.

TS-LKD vadovybė akcentavo, kad Vyriausybei neatsistatydinant, privalu teikti kandidatą į švietimo, mokslo ir sporto ministrus. Atsistatydinus buvusiai ministrei Jurgitai Šiugždininei, įsivėlusiai į vadinamąjį „čekiukų“ skandalą, ministerijai laikinai vadovauja teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

ELTA primena, kad premjerė I. Šimonytė ne kartą buvo patikinusi, kad parlamentui pritrūkus politinės valios sušaukti naujus rinkimus, ji pasitrauks iš pareigų – tai reišktų, kad kartu su Vyriausybės vadove atsistatydintų ir visas ministrų kabinetas.

Tačiau Seimui nepalaikius TS-LKD siūlymo, premjerė sušvelnino savo pozicijas. Politikė pripažino, kad pareikšdama apie galimą atsistatydinimą „leido sau šiek tiek per daug“, todėl sprendimą dėl tolimesnio jos darbo Vyriausybėje perdavė į TS-LKD prezidiumo rankas.

Mažieji valdančiosios koalicijos partneriai primygtinai ragino TS-LKD prezidiumą priimti būtinus sprendimus kaip įmanoma greičiau.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
12
F

Dienos klausimas

Ar palaikote sprendimą drausti kailinių žvėrelių fermas Lietuvoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+6 +15 C

+8 +13 C

 

+11 +18 C

+15 +19 C

+17 +22 C

 

+21 +24 C

0-3 m/s

0-3 m/s

 

0-5 m/s