Socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad jos vedama partija nutarė formuoti naująją valdančiąją koaliciją su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ bei „Nemuno aušra“, „kito kelio nėra“.
„Lengvų sprendimų nėra ir lengvų sprendimų politikoje – o kartais ir gyvenime – nebūna“, – šeštadienį Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybos posėdyje sakė V. Blinkevičiūtė, akcentuodama, kad „politika yra kompromisų menas“.
„Ši politinė dauguma turės priiminėti rimtus sprendimus. Taip, sprendimas nelengvas. Taip, kito kelio nėra, nes taip pasirinko Lietuvos žmonės, atiduodami virš pusės milijono balsų už šią trijų partijų koaliciją“, – pastebėjo europarlamentarė.
„Tai yra stipri aritmetinė dauguma Seime – net 86 (mandatai – ELTA)“, – pažymėjo LSDP vadovė.
Ji pripažino girdinti kritiką dėl LSDP sprendimo formuoti valdančiąją koaliciją su „Nemuno aušra“.
„Vertinimų dėl „Nemuno aušros“ partijos yra visokių. Ir tai kalba apie vieną asmenį. Kiti 19, gavę žmonių pasitikėjimą, neturi jokių apkaltinimų dėl to“, – pastebėjo ji.
Politikė akcentavo, kad koalicinėje sutartyje taip pat atspindėtas ir įsipareigojimas kovoti su ksenofobija ir antisemitizmu.
„Mes į savo koalicinę sutartį įrašėme kovą su ksenofobija ir antisemitizmu – ir tai dirbsime kiekvieną dieną labai rimtai“, – patikino V. Blinkevičiūtė.
„Mes į koalicinę sutartį įrašėme labai svarbius sprendimus, kad bet kuriam koalicinės sutarties dalyviui Seimo nariui, jeigu bus pareikšti reikalavimai dėl imuniteto netekimo, jis pats atsisako tokio imuniteto – be jokių papildomų svarstymų“, – pabrėžė ji, savo partijos nariams palinkėjusi „dirbti išmintingai ir būti vieningiems“.
Alternatyva konservatorių ir liberalų valdymo kultūrai
Vertindama Seimo rinkimų rezultatus, partijos pirmininkė džiaugėsi išskirtiniu palaikymu socialdemokratams.
„Kvietėme atsisakyti arogancijos, skaldymo, tuščių rietenų žmonių skirstymo į „gerus“ ir „blogus“, „sėkmingus“ ir „nesėkmingus“, – partijos kolegoms sakė politikė, akcentuodama, jog didelė visuomenės dalis jautėsi „atskirta nuo svarbių sprendimų“.
Jos vertinimu, dešiniųjų Vyriausybė izoliavo save nuo žmonių.
„Mes kvietėme visas valdžios grandis siekti konstruktyvaus dialogo“, – pabrėžė ji.
Įvardijo svarbiausius darbus
Kreipdamasi į LSDP tarybą, V. Blinkevičiūtė įvardijo ir svarbiausius būsimos valdančiosios daugumos darbus, įtvirtintus ir koalicinėje sutartyje. Tarp įsipareigojimų – siekis gerinti sąlygas šeimoms, didinti būsto prieinamumą. Taip pat – tikslas apsaugoti šalį nuo išorės grėsmių.
„Gynyba ir saugumas – mūsų prioritetai. Ir mes tą tikrai garantuojame ir mes tikrai veiksime toje srityje“, – kalbėjo ji.
„Užtikrinu, kad lėšų mūsų saugumui ir gynybai bus tiek, kiek reikės“, – patikino europarlamentarė.
LSDP lyderė akcentavo ir išaugusių kainų naštą, kritusią gyventojams, būtinybę pertvarkyti antrąją pensijų pakopą, imtis teisingesnės mokesčių sistemos pokyčių.
„Turime skatinti nacionalinio verslo plėtrą visoje Lietuvoje, turime gerinti mūsų šalies investicinį klimatą ir sumažinti tą administracinę bei teisinio reguliavimo naštą smulkiems, vidutiniams verslininkams“, – nurodė V. Blinkevičiūtė.
ELTA primena, kad penktadienį Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas nurodė, kad naujoji valdančioji dauguma bus formuojama iš trijų politinių jėgų – jo atstovaujamų socdemų, Sauliaus Skvernelio vedamų demokratų „Vardan Lietuvos“ bei Remigijaus Žemaitaičio „Nemuno aušros“.
Minėtų trijų politinių jėgų koalicija naujajame Seime turėtų užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.
Dar prieš rinkimus LSDP lyderiai tikino, jog koalicija su „Nemuno aušra“ yra neįmanoma. Tą partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, iš pradžių ketinusi vadovauti ir būsimai Vyriausybei, patvirtino ir po pirmojo rinkimų turo.
Antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužusio R. Žemaitaičio vedamos partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos. JAV Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benas Cardinas tvirtina, kad koalicijos sudarymas su antisemitizmu kaltinamo politiko partija griauna fundamentalias demokratijos vertybes Lietuvoje. Savo ruožtu Lenkijos Senato vicepirmininkas Michałas Kamiński taip pat nurodė su nerimu pasitinkantis būsimą Lietuvos Vyriausybę.