respublika.lt

VRK panaikino už žiaurų elgesį su gyvūnais nuteisto Radviliškio tarybos nario E. Mončausko mandatą

Publikuota: 2023 gegužės 28 16:45:00, Augustė Lyberytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi Eltos nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) panaikino už žiaurų elgesį su gyvūnais nuteisto Radviliškio rajono savivaldybės nario Ernesto Mončausko mandatą.

 

Tokį sprendimą VRK bendru sutarimu patvirtino penktadienį vykusio posėdžio metu.

Narystę Demokratų sąjungoje „Vardan Lietuvos“ suspendavusio politiko mandatas perleistas bendrapartiečiui Vilmantui Petuškai.

VRK pašalino E. Mončauską iš Radviliškio savivaldos tarybos, remiantis gegužės 15 d. Šiaulių apygardos teismo apkaltinamuoju nuosprendžiu, kuriuo politikui skirta 3766 eurų bauda už žiaurų elgesį su gyvūnais.

Visgi, tarybos nario advokatė Monika Kaluževičienė posėdžio metu teigė, kad VRK neturėtų pašalinti E. Mončausko iš Radviliškio tarybos, mat, pasak jos, teismas politikui neskyrė jokios baudžiamojo poveikio priemonės, ribojančios jo pasyviąją rinkimų teisę. Be to, pažymėjo teisininkė, bausmė, paskirta E. Mončauskui, buvo įgyvendinta tą pačią gegužės 15 d.

„Jam buvo paskirta bausmė – bauda, kurią jis sumokėjo tą pačią dieną. Ką tai reiškia – jo bausmė buvo atlikta tą pačią dieną, nepaisant to, kad su nuosprendžiu yra nesutinkama ir jis bus skundžiamas kasacine tvarka“, – aiškino M. Kaluževičienė.

„Nuosprendyje nėra paskirta jokių baudžiamojo poveikio priemonių. Ką tai reiškia – Ernestui Mončauskui nėra uždrausta toliau eiti jo pareigas savivaldybės taryboje“, – akcentavo ji.

Visgi, VRK narių advokatės argumentai neįtikino. VRK Rinkimų skyriaus organizavimo vedėja Reda Daniškevičiūtė nurodė, kad E. Mončausko mandatas naikinamas nepaisant to, kad bausmė yra atlikta, o teismas neskyrė baudžiamojo poveikio priemonių.

„Savivaldybių tarybų nariams yra taikomi truputį griežtesni reikalavimai. Ir jeigu jam būnant tarybos nariu yra priimamas bet koks apkaltinamasis teismo nuosprendis, tuo atveju tarybos nario įgaliojimai yra nutraukiami“, – kalbėjo R. Daniškevičiūtė.

ELTA primena, kad Šiaulių apygardos teismas išnagrinėjo prokuratūros apeliacinį skundą ir šių metų gegužės 15 d. pripažino septynis asmenis pripažinti kaltais dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Pirmosios instancijos teismo išteisintiems asmenims dabar bendrai skirta beveik 30 tūkst. eurų siekianti bauda, praneša prokuratūra.

Pasak prokuratūros, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, kai, tiriant visai kito pobūdžio nusikalstamas veikas, liudytoju apklausto 54-erių metų Telšių gyventojo G. S. telefone buvo aptikta daugybė vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuoti galimai žiauraus elgesio su gyvūnais epizodai.

Atliekant tyrimą, buvo nustatyti 7 įtariamieji – 23–60 metų Telšių, Šiaulių ir Radviliškio gyventojai – tarp jų ir buvęs Radviliškio tarybos narys E. Mončauskas.

Teismo sprendimu telšiškiui G. S. dėl visų trijų gyvūnų kankinimo epizodų skirta 9 tūkst. 876 eurų bauda. Kartu su juo kankinant skirtingus gyvūnus bendrininkų grupėse veikusiems trims kaltinamiesiems teismas skyrė po 3 tūkst. 766, dviems – po 2,5 tūkst., o vienam – 1 tūkst. 883 eurų dydžio baudas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
11
F

Dienos klausimas

Ar vairuojant visada laikotės kelių eismo taisyklių?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Š.m. antrame ketvirtyje vidutinės darbo pajamos šalyje siekė 1230 eurų „į rankas“. Jūsų pajamos:

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+11 +17 C

+14 +19 C

 

+11 +16 C

+19 +26 C

+14 +18 C

 

+14 +16 C

0-4 m/s

0-8 m/s

 

0-8 m/s