Savo balsą antrajame Seimo rinkimų ture atidavęs Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Lietuvos šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkas Waldemaras Tomaszewskis sako, kad jo vadovaujamos politinės jėgos balsai kitame parlamente gali būti lemiami, o norą bendradarbiauti su LLRA-KŠS išreiškė „beveik visos partijos“. Jis pažymėjo, kad LLRA-KŠS darys įtaką valdančiajai daugumai ir būsimos koalicijos programai.
„Mūsų balsai bus svarbūs, gali būti netgi lemiami, kadangi su mumis nori bendradarbiauti beveik visos partijos, turime solidžią partiją, niekada nepavedėme savo partnerių, esame vertybių partija. Mūsų balsai darys įtaką valdančiai daugumai ir jos programai“, – sekmadienį po balsavimo Zujūnuose žurnalistams sakė W. Tomaszewskis.
„Sulaukėme apie penkių partijų pasiūlymų, bet kol kas dar nenorėčiau kalbėti apie koalicijas, tai nėra mūsų tikslas savaime“, – tvirtino jis.
Taip pat, W. Tomaszewskio teigimu, LLRA-KŠS kandidatai į Seimą antrajame ture turi didelius šansus nugalėti, o bet kokį rezultatą jo politinei jėgai jau galima vertinti kaip sėkmę.
„Vertiname, kad šansai dideli, turime palaikymą, jis auga. Deja apygardos buvo pakeistos, nepaisant tarptautinių normų, buvo išskaldytas tautinių mažumų elektoratas, bet praeituose rinkimuose patekome į antrą turą tik dviejose apygardose, dabar net trejose ir dar dviejose laimėjome po pirmo turo“, – sakė LLRA-KŠS lyderis.
„Palaukime rezultatų. Biuleteniai bus greitai skaičiuojami, praktiškai 22 val. žinosime neoficialius rezultatus, o apie vidurnaktį ir oficialus. Palaukime, o kaip bebūtų, turime du mandatus ir tai didžiulė sėkmė”, – tikino jis ir aiškino, kad iš būsimo Seimo tikisi permainų, atviresnės politikos ir mažesnės arogancijos.
ELTA primena, kad sekmadienį rinkimų apylinkės duris atvėrė 7 valandą ryto ir rinkėjų lauks iki 20 valandos vakaro. Šią dieną atstovai į parlamentą bus išrinkti 63 vienmandatėse rinkimų apygardose.
Mandatus į Seimą siekia iškovoti 37 socialdemokratai, 33 konservatoriai, 13 partijos „Nemuno aušra“ narių, 10 demokratų „Vardan Lietuvos“ ir 10 „valstiečių“, 9 liberalai, po 3 Laisvės partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) ir Lietuvos regionų partijos atstovus.
Pakartotiniame balsavime varžosi ir du partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovai, pora savarankiškai išsikėlusių kandidatų bei vienas Nacionalinio susivienijimo narys.
Sekmadienį renkant Lietuvos parlamentą iki 16 val., Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, iš viso balsavo 34,55 proc. rinkėjų.