Dėl savo poelgio vyras atgailavo teisme ir išvengė baudžiamosios atsakomybės.
Vilniaus regiono apylinkės teismas pripažino, kad sostinės gyventojas vairavo automobilį apsvaigęs nuo alkoholio, kai jam buvo nustatytas daugiau kaip 1,51 promilių girtumas. Atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą vyras buvo perduotas laiduotojo atsakomybėn be užstato, nustatant 1 metų ir 5 mėnesių laidavimo terminą. Vilniečiui uždraudė vairuoti transporto priemones 1,5 metų, konfiskuotas automobilis „Audi", kurį vairavo mažametis.
Kaip informavo Vilniaus apygardos prokuratūra, bylos duomenimis, šių metų birželio pradžioje Vilniaus rajone policijos pareigūnai sustabdė automobilį ,,Audi". Priėję prie automobilio policininkai pastebėjo, kad mašiną vairuoja dešimtmetis vaikas, o šalia priekinėje keleivio vietoje sėdi vyras. Kaip nustatyta vėliau, jis yra mažamečio tėvas. Vilniečiui aiškinant, kad moko vairuoti sūnų, pareigūnams kilo įtarimų, kad vyras gali būti neblaivus. Jo iškvėptame ore pareigūnai nustatė 1,9 promilės etilo alkoholio koncentraciją.
Teismas konstatavo, kad vilnietis, būdamas neblaivus, leido savo mažamečiui vaikui vairuoti automobilį, tad nusikaltimą vyras padarė veikdamas per tarpininką, t. y. asmenį, nesulaukusį amžiaus ribos, nuo kurios taikoma baudžiamoji atsakomybė, todėl už neteisėtus veiksmus atsako kaip vykdytojas.
Vilnietis tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek teisme pripažino savo kaltę ir nuoširdžiai gailėjosi dėl tokio savo poelgio.
Pirmosios instancijos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.
Tai ne pirmas atvejis, kai policija sustabdo vaiko vairuojamą mašiną. Štai 2020 m. Tauragės rajono kaime „Audi A4" prie vairo irgi sėdėjo dešimtmetis berniukas, o 2019 m. Klaipėdoje automobilį „Daihatsu" vairo net devynerių metų vaikas. Abiejų tėvai buvo blaivūs ir aiškino, juos moko vairuoti.
Kaip žinoma, su šeimos nariu mokytis vairuoti galima, kai vaikas sulaukia 17 metų.