Kaune rastas, kaip įtariama, nuskendęs žmogus.
Penktadienio rytą, 6.37 val. gautas pranešimas, kad prie Pažaislio pagrindinio pliažo plūduriuoja skenduolis.
Kaip pranešė Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, skenduolis plūduriavo už 2 metrų nuo kranto.
Kūnas ištrauktas, iškeltas į krantą ir perduotas policijos pareigūnams.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien per šį birželį ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių ištraukė 10 skenduolių.
Ugniagesių statistika rodo, kad skęstančiųjų vandens telkiniuose šiais metais daugėja – juose nuskendo 49 žmonės, iš jų – vienas vaikas. Pernai per tą patį laikotarpį nuskendo 38 gyventojai.
Kaip rodo statistika, penkis kartus dažniau skęsta vyrai. Šiemet ugniagesiams pavyko išgelbėti 14 skendusiųjų, tarp jų ir du vaikus.
Kaip teigia ugniagesiai, skęstama dėl įvairių priežasčių – neįvertinama galima rizika, bandoma kuo toliau nuplaukti nuo kranto, maudomasi ten, kur nėra gelbėtojų, o ypač – apsvaigus nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų.
Ugniagesiai gelbėtojai pataria maudytis tik saugiose, tam pritaikytose vietose.
„Laiką leidžiant prie vandens, tėveliai turėtų nė akimirkai nenuleisti akių nuo vaikų, net ir tada, kai jie nesimaudo. Minutė kita, kurią praleidžiate naršydami mobiliajame telefone gali kainuoti vaiko gyvybę“, – sako ugniagesiai.
Negalima maudytis labai pavargus, taip pat perkaitus saulėje ar gausiai pavalgius, negalima maudytis naktį ir perkūnijos metu.
„Niekada neplaukite toliau įspėjamųjų ar maudymosi vietą žyminčių ženklų. Labai didelė skendimo rizika, kai plaukiojama ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių, ypač jeigu nemokate plaukti arba plaukiate prastai“, – sako ugniagesiai.
Plaukiojant su vandens transporto priemonėmis – pramoginiais plaustais, valtimis, baidarėmis, būtina dėvėti plūdrias priemones (gelbėjimo liemenes ar specialius kostiumus).
Pasak ugniagesių narų, neretai tenka ieškoti skenduolių ir apvirtus valčiai, visi gelmėse rasti kūnai būna be gelbėjimo liemenių.