Duomenų apie ilgalaikius ar intensyvius smurto veiksmus prieš mažametį teisėsauga šiuo metu neturi, bet galimai padarytą nusikalstamą veiką perkvalifikavo ir ikiteisminį tyrimą tęsia dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo. Vaiko teisių gynėjai tvirtina, kad šeimai ir iki šios nelaimės buvo reikalinga pagalba.
Vaiko teisių gynėjai tvirtina, kad šeimai ir iki šios nelaimės buvo reikalinga pagalba.
Kauno apygardos prokuratūra trečiadienį pranešė, kad vyksta ikiteisminis tyrimas dėl iš Kazlų Rūdos į Kauno klinikas pristatyto ir dėl galvos traumos gydomo kūdikio. Vaikas į gydymo įstaigą pateko sekmadienį.
Antradienį apie tai ligoninė informavo pareigūnus. Tuomet Marijampolės apskrities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Tačiau įvertinus gautus pirminius duomenis, patirtos traumos pobūdį, galimai padaryta nusikalstama veika perkvalifikuota ir tyrimas tęsiamas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo.
Anot prokuratūros, tokia kvalifikacija parinkta įvertinus faktinę vaiko būklę: „Šiuo metu duomenų apie ilgalaikius ar intensyvius smurto veiksmus atliktus prieš mažametį nėra. Intensyviai atliekami pirminiai proceso veiksmai, pranešimas apie įtarimus niekam nėra įteiktas."
Atsižvelgiant į tai, kad nukentėjęs asmuo yra mažametis, detalesnė informacija neteikiama.
Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Renata Kruk „Vakaro žinioms" komentavo, kad iš policijos gavę pranešimą vaiko teisių gynėjai nedelsiant susisiekė su kūdikio tėvais ir pasiūlė pagalbą: „Šiai šeimai ir iki šio įvykio buvo reikalinga pagalba, kurią teikė mūsų socialiniai partneriai, dirbantys savivaldybėje. Šiuo metu vertiname, kokios galimai papildomos pagalbos gali reikėti. Mūsų žiniomis, šis kūdikis yra vienintelis šeimoje augantis vaikas."
Kaip pastebėta komentare, šeimos pagausėjimas stipriai pakeičia šeimos gyvenimą ir kartais tai gali tapti tikru iššūkiu tėvams: „Tad siekiant tam pasiruošti, laukiantis naujagimio rekomenduojama išklausyti profesionalius nėščiųjų kursus, kurie naudingi tiek mamoms, tiek abiem tėvams.
Pagausėjus šeimai, suaugusieji turėtų būti dar atidesni, atsakingesni ir net trumpam neprarasti budrumo kasdienėse situacijose. Ypač atsargiai ir švelniai svarbu elgtis su kūdikiais, kurie yra labiausiai pažeidžiami.
Jaučiant, kad auginant vaiką žinių bei praktinių patarimų dar stinga, bei norint stiprinti jau turimus įgūdžius, rekomenduojamos įvairios nemokamos pozityvios tėvystės įgūdžių programos, kurias siūlo savivaldybėje esantys visuomenės sveikatos biurai."