Šį kartą moteriai pavyko išvengti finansinių nuostolių jos artimųjų dėka.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariatas antradienį pranešė apie tai, kad įkliuvo sukčiavimu įtariamas vyras. Istorija prasidėjo, kai Visagine gyvenančiai 74 metų moteriai šį mėnesį paskambino nepažįstamas vyras ir prisistatė telekomunikacijų bendrovės darbuotoju.
Jis pranešė apie tariamai pasibaigusią mobiliojo ryšio sutartį ir įkalbėjo paspausti atsiųstą nuorodą. Tai buvo tik pradžia.
Neilgai trukus moteris sulaukė kito skambučio - šįkart iš „banko". Moteris, prisistačiusi jo atstove, informavo, kad visaginietės sąskaita neva naudojama pinigų plovimui, bet „bankas" sulaikė neteisėtas operacijos ir apie tai praneš policijai. Vėliau moteriai paskambino jau policininku pristatęs asmuo, kuris nurodė, kad atliekamas tyrimas ir būtina kuo skubiau pervesti pinigus į saugią sąskaitą ir juos išgryninti.
Anot policijos, moteriai, išėmus iš bankomato 3400 eurus, sukčių schema galėjo pasiteisinti, tačiau visaginietės artimieji laiku suprato, kad tai apgaulė ir pranešė policijai. Atvykęs paimti pinigų, pareigūnu apsimetęs 26 metų vilnietis vyras buvo operatyviai sulaikytas.
Policija ne kartą aiškino, kad prisidengdami „Google", banko ar policijos darbuotojų vardu sukčiai kiekvieną dieną skambina Lietuvos gyventojams - tai šiuo metu populiariausias būdas išvilioti iš žmonių pinigus.
Pokalbio metu sukčius pasiūlo sujungti žmogų su banku ar policija, prašo atskleisti su banko sąskaita susijusius duomenis.
Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro duomenimis per 2023 m. elektroniniai sukčiai išviliojo 12,3 mln. eurų, 2024 m. - 17,3 mln. eurų. Šiemet vien per pirmąjį ketvirtį fiksuota, kad nuostoliai dėl sukčiavimo gali siekti 4 mln. eurų.