respublika.lt

Teismas nuteisė artimojo automobilio padegimą suorganizavusį ir draudimo pinigus už tai gavusį vyrą

Publikuota: 2023 vasario 01 15:59:00, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi pixabay nuotr.

Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo 46-erių Šiaulių rajono gyventojas R. M. nuteistas dėl turto sunaikinimo bei sukčiavimo, o 32-ejų šiaulietis J. P. ir 31-erių panevėžietis T. R. – dėl turto sunaikinimo ir nežymaus sveikatos sutrikdymo, trečiadienį paskelbė prokuratūra.

 

Bylos duomenimis, 2019 metų lapkričio–gruodžio mėnesiais praeityje ne kartą teistas R. M., siekdamas gauti draudimo išmoką už artimajam priklausančio automobilio „Land Rover Range Rover Sport“ sunaikinimą bei siekdamas sudaryti įspūdį, jog nenustatyti asmenys jo atžvilgiu daro nusikalstamas veikas, suorganizavo automobilio padegimą. Kaltinamasis į šią nusikalstamą veiką įtraukė pažįstamą J. P., kuris įtikino kitą, neseniai iš įkalinimo įstaigos išleistą asmenį T. R. už sutartą piniginį atlygį padegti automobilį. T. R., veikdamas pagal iš anksto duotus nurodymus, 2019 metų gruodžio 5-osios naktį visuotinai pavojingu būdu, apipildamas automobilį benzinu, jį padegė.

Anot prokuratūros, tęsdamas nusikalstamą veiką R. M. pateikė melagingus įvykio aplinkybių paaiškinimus draudimo bendrovei, kuri į jo artimojo banko sąskaitą pervedė 16 886 eurų draudimo išmoką. Kaltinamasis, turėdamas šeimos nario internetinės bankininkystės prisijungimo duomenis, visus pinigus pasisavino.

Vėliau siekdamas policijos pareigūnams sustiprinti įspūdį, jog jo atžvilgiu nenustatyti asmenys daro nusikalstamas veikas ir tuo pačiu siekdamas pasipelnyti R. M. susitarė su J. P., kad automobilį padegęs T. R. už sutartą piniginį atlygį galėtų jį dar ir nesunkiai sužaloti. Tų pačių metų gruodžio 28 dieną, R. M. grįžus į namus Šiauliuose ir palikus atrakintas buto duris pagal paties duotus nurodymus, jis buvo užpultas ir sužalotas daugybiniais peilio dūriais. Tą kartą draudimo bendrovė už R. M. sužalojimą išmokėjo 828 eurų draudimo išmoką.

Kaltinamieji J. P. ir T. R. savo kaltę pripažino visiškai, R. M. – iš dalies.

Šiaulių apylinkės teismas antradienį savo nuosprendžiu R. M. pripažino kaltu dėl turto sunaikinimo, sukčiavimo. Jam  skirtas laisvės atėmimas 4 metams 3 mėnesiams. J. P. ir T. R. nuteisti dėl turto sunaikinimo, nesunkus sveikatos sutrikdymo. J. P. skirtas laisvės apribojimas 2 metams, įpareigojant per bausmės atlikimo laiką dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje. T. R. galutinė bausmė subendrinta su ankstesne ir dar neatlikta bausme – jam skirtas laisvės atėmimas 3 metams 9 mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant 2 metams.

Teismas tenkino draudimo bendrovių civilinius ieškinius R. M. turtinei žalai atlyginti bei Šiaulių teritorinės ligonių kasos ieškinį atlyginti R. M. gydymo išlaidas – priteisti 1 419,92 eurų iš J. P. bei 1 529,31 eurų iš T. R.

Šis nuosprendis gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Dienos klausimas

Kaip vertinate Finansų ministerijos pristatytą naują mokesčių reformą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „TikTok"?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+4 +10 C

 

+3 +7 C

+9 +13 C

+6 +13 C

 

+4 +8 C

0-8 m/s

0-7 m/s

 

0-5 m/s