JAV ligoninėse padažnėjo transplantacijos operacijų, kurių metu nesėkmingai bandyta išpjauti dar gyvų žmonių organus, apie tai informavo „The New York Times".
„Pastaraisiais metais, sistemai siekiant padidinti transplantacijų skaičių, vis daugiau pacientų susiduria su priešlaikiniais ar nesėkmingais bandymais paimti jų organus", - sakoma medžiagoje.
Vakarų Virdžinijoje gydytojai buvo šokiruoti, kai koordinatoriai paprašė paralyžiuoto vyro, kuris operacinėje nustojo vartoti raminamuosius vaistus, sutikti su jo organų pašalinimu.
„Ligoninės yra atsakingos už pacientus iki mirties momento, tačiau kai kurios iš jų leidžia organus įsigyjančioms organizacijoms daryti įtaką gydymo sprendimams", - pabrėžiama leidinyje.
Pasak laikraščio, kelių valstijų darbuotojai sakė matę, kaip koordinatoriai įtikino gydytojus išrašyti morfino, propofolio ir kitų vaistų, kad paspartintų potencialių donorų mirtį.
Organų transplantacija JAV yra procesas, apimantis organų persodinimo operacijas, kuriomis rūpinasi sudėtinga ligoninių, gydytojų ir ne pelno siekiančių donorystės koordinatorių sistema.
Dauguma donorų organų gaunama iš žmonių, kuriems fiksuota smegenų mirtis. Tačiau organai naudojami ir tuomet, jei asmuo miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų.