Du gerai žinomi treneriai Bronislavas Vyšniauskas ir Antanas Jakimavičius vakar išgirdo galutinį ir neskundžiamą Temidės verdiktą. Ilgalaikiai nuopelnai sporte jiems nepadėjo. Taip ir nepavyko įrodyti, kad pas nusipelniusius trenerius rastos dopingo medžiagos buvo skirtos tik asmeniniam vartojimui, ne platinimui.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) pirmą kartą išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje asmenys nuteisti už neteisėtą dopingo medžiagų gabenimą ir laikymą turint tikslą jas platinti. Išnagrinėti sunkiosios atletikos trenerio klaipėdiečio B.Vyšniausko ir dviračių sporto trenerio panevėžiečio A.Jakimavičiaus kasaciniai skundai. Abu jie prašė baudžiamąją bylą nutraukti arba pakeisti pirmosios instancijos teismo nuosprendį ir paskirti kuo švelnesnes baudas.
Nuteistųjų gynėjų teigimu, skiriant bausmes netinkamai pritaikytas įstatymas, pažeistos įrodymų vertinimo taisyklės ir pačios bausmės yra per griežtos. Priminta, jog B.Vyšniauskas ir A.Jakimavičius yra nusipelnę sporto treneriai, o jų ilgalaikių nuopelnų sporte teismas neįvertino.
LAT teisėjų kolegija skundus atmetė. Konstatuota, jog pirmosios ir apeliacinės instancijos teismai tinkamai įvertino trenerių padarytus nusikaltimus.
„Nusikalstamas veikas nuteistieji padarė veikdami būtent kaip sporto treneriai, savo veiksmais kėlė pavojų tiek sportininkų sveikatai, tiek sąžiningo sporto principui. Neabejotinai daryta žala ir tai sričiai, kuriai už praeities nuopelnus jie siekė palankesnio teismo sprendimo", - pabrėžė LAT.
Kaltes neigiantiems B.Vyšniauskui ir A.Jakimavičiui yra skirtos po 5000 eurų baudos. Dėl sulaikyme praleisto laiko abu jie „sutaupė" ir privalės sumokėti 100 eurų mažiau. Teistumo neatsikračiusiems treneriams liko guosti bent tuo, jog teismai netenkino ir prokuroro prašymo. Šis siekė, kad kiekvienam būtų skirtos po 102 500 eurų baudos.
Sunkiosios atletikos patriarchu vadinamas B.Vyšniauskas atvirai įvardija, kad visą šią bylą „užsuko" buvęs Kūno kultūros ir sporto departamento (veikla nutraukta nuo 2019 metų spalio 1 d., funkcijas perėmė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija) direktorius Edis Urbanavičius ir jo nurodymus vykdę „neišprusę" šalies dopingo kontrolieriai. Neva taip kerštauta sporto funkcionieriui paklusti nenorėjusiems ir Lietuvos tautinį olimpinį komitetą palaikiusiems sportininkams.