„MG Baltic“ teismo posėdyje liudijęs Tomas Dapkus teigė, kad buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis perduodavo prezidentės Dalios Grybauskaitės prašymus žiniasklaidai. Anot jo, E. Masiulis buvo jungtis tarp prezidentės ir Raimondo Kurlianskio.
„Aš girdėdavau iš pono R. Kurlianskio, kad jūs ( E. Masiulis. – ELTA) perduodavote tas žinutes. E. Masiulis buvo ta jungtis, per kurią buvo komunikuojama (...) Kad prezidentė nori to ir ano, kad kritikos nemėgsta“, – teisme liudijo T. Dapkus.
„Mūsų žiniasklaidos priemonei tuo laikotarpiu buvo žinoma, kad santykiai su D. Grybauskaite yra palaikomi per E. Masiulį“, – sakė jis.
T. Dapkus sakė, kad jo santykiai su prezidente buvo konfliktiški. „Nuolatinė mano palydovė su savo nepasitenkinimu (...) Man ji yra nebeįdomi. Nenorėdamas vėl čia su ja turėti aiškinimosi, nenoriu šnekėti“, – sakė jis.
Praeituose „MG Baltic“ bylos teismo posėdžiuose E. Masiulis sakė, kad kadenciją baigusi prezidentė D. Grybauskaitė 2015 metais prašė jo pasidomėti, ar ji galėtų būti teigiamiau nušviečiama koncerno valdomuose televizijos kanaluose.
Ketvirtadienį „MG Baltic“ bylos teismo posėdyje liudijęs Tomas Dapkus teigia, kad Raimundas Kurlianskis siūlė buvusį liberalų lyderį Eligijų Masiulį pakviesti į „Alfa savaitė“ laidos filmavimą.
Teisėsauga įtaria, kad viena iš kyšio formų E. Masiuliui buvo interviu su T. Dapkumi laidoje „Alfa savaitėje“. Tuo metu vyko Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimai, kuriuose konkuravo E. Masiulis ir buvęs europarlamentaras Antanas Guoga. Teisėsauga įtaria, kad laidoje buvo teigiamai nušviesta E. Masiulio veikla bei sudarytos galimybės kritikuoti oponentus.
T. Dapkus teisme patvirtino, kad R. Kurlianskis nuo 2012 balandžio buvo jo vadovas.
„Nuo 2012 balandžio pradėjau dirbti „Alfa media“ ir Raimondas Kurianskis buvo mano vadovas. (...) Tarnybiški, draugiški santykiai“, – teisme teigė T. Dapkus.
„E. Masiulį žinau kaip politiką. Santykiai kaip su visais politikais, daugiausiai susitikimai laidose“, – teigė T. Dapkus.
T. Dapkus patvirtino, kad su R. Kurlianskiu kalbėjosi apie galimybę E. Masiulį pasikviesti į laidą.
„Man nebuvo pasiūlyta, aš pats klausiau kolegų nuomonės, tai paklausiau ir R. Kurlianskio (...) Man nebuvo jokių nurodymų. Pakviečiau savo sprendimu, pone prokurore. Pats priėmiau sprendimą jį pakviesti tą savaitę, tai mano sprendimas“, – teisme liudijo T. Dapkus.
„Bet tai nebuvo nurodymas, jokiu būdu (...) Per visą laiką, kai dirbau žiniasklaidos grupėje, vadovo elgesys buvo korektiškas, nebuvo daroma įtaka žurnalistų laisvei“, – teigė T. Dapkus.
T. Dapkus patvirtino, kad laidoje buvo kalbėtasi apie politines aktualijas, tarp jų ir apie artėjančius liberalų pirmininko rinkimus.
„Laida susijusi su tuo, kad Liberalų sąjūdis viduje turėjo pirmininko rinkimus (...) Kalbėjome apie politines aktualijas, buvo suteiktas žodis apibūdinti savo veiklą (...), kalbėjome apie Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimus, Druskininkų vandens parkus ir Juozo Bernatonio reikalus (...), apie politines aktualijas“, – sakė T. Dapkus.
„Laida montuojama iš anksto, kolegos rengdavo reportažus, aš buvau atsakingas už interviu (...) Pamenu, E. Masiulis nelabai norėjo eiti, nes ruošėsi savo kalbą partijos suvažiavimui. Jis sekmadienį kategoriškai negalėjo, tai paprašiau įrašyti kitą dieną, šeštadienį. Tai normali praktika“ , – sakė jis.
Liudytojas pažymėjo, kad ir A. Guoga būdavo pakviestas į jo laidas. „Noriu priminti, kad ir Antanas Guoga taip pat buvo mano laidose“, – teigė jis.
Primename, kad „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje įtariama, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic“, palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus.
Įtariama, kad buvęs Liberalų sąjūdžio tarybos narys Šarūnas Gustainis gavo daugiau nei 8 tūkst. eurų kyšį, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys – daugiau nei 27 tūkst. eurų. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių. Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis įtariamas paėmęs daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšį.
Darbo partija įtariama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis – kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.
Ikiteisminio tyrimo metu apklausta daugiau nei 150 asmenų, iš kurių daugiau kaip 50 – praėjusios ir šios kadencijos Seimo nariai, keletas buvusių ministrų, Europos Parlamento narių. Atlikta daugiau nei 200 apklausų ir daugiau nei 30 kratų.