Nors dujų kaina tarptautinėse rinkose beveik grįžo į lygį, buvusį prieš Rusijos pradėtą karą Ukrainoje, energetikos ministras Dainius Kreivys kažkodėl įsitikinęs, kad Lietuvos vartotojai ir kitąmet už jas nemokės mažiau nei šiemet.
„Visa Europa pildo saugyklas ir džiaugiasi, kad dujų saugyklos pilnos. Lietuva 2023 metais („Ignitis" įkaitė) dujas buitiniams vartotojams perka po 1 eurą 25 centus už kubinį metrą, kai biržoje dujų kaina yra apie 30 centų. 300 mln. kub. metrų padauginkite iš euro - 1 eurą permokame. Dalis eina iš Vyriausybės pasiskolintų pinigų, kita dalis - iš vartotojų kišenės. Ar „Ignitis" savo pelnu kompensuos kaip privatus juridinis asmuo? Kodėl Lietuva neišsinuomojo Inčukalno saugyklos bent jau buitiniams vartotojams kokių 3 teravatvalandžių? Ir kodėl jūs manote, kad kitais metais dujų kaina negalėtų būti mažesnė negu dabar buitiniams vartotojams?" - Seime energetikos ministro paklausė parlamentaras Artūras Skardžius.
Ar „Ignitis" pasidalins savo milžinišku pelnu su vartotojais, D.Kreivys neatskleidė.
„Aš ateinančių metų kainų neprognozuoju ir jūsų kaina, minima biržoje, yra kaina biržoje. Kaip žinote, netgi dedant į saugyklą reikia pridėti dujų išdujinimą, jų kelionę į Latvijos saugyklas, mokesčius pasienyje, grįžtame atgal - vėl mokesčiai pasienyje, pasaugojimai ir visi kiti dalykai. Tai vienas aspektas.
Kitas aspektas yra... Norėčiau paklausti, ar jūs draudžiate savo automobilį? Turbūt draudžiate. Tai draudimas visą laiką kainuoja - tu draudiesi nuo nelaimės, nelaimingo atsitikimo ar įvykių, ar panašiai. „Ignitis" su reguliatoriumi yra pasitvirtinę metodiką, ja draudžia ir ateinantiems metams tam tikrus kiekius. Praėjusių metų pabaigoje, šių metų pradžioje, buvo didelis neužtikrintumas, todėl draudimo kiekis buvo didesnis. Šiais metais užtikrintumo yra daugiau, draudžiamas kiekis yra mažesnis, bet tai yra technikos klausimas, kurį reguliuoja reguliatorius. Nuo šių metų yra parašytos metodikos ir taip toliau", - dėstė energetikos ministras D.Kreivys.