Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Rekomenduojami straipsniai
Ką tik suokė apie Lietuvoje dar neregėtą defliaciją.
Toliau pasakoja vaikiškas pasakas
Prekių eksportas iš Lietuvos liepą, palyginti su birželiu, sumažėjo 11,6 proc., o importas – 5,3 proc., praneša Valstybinė duomenų agentūra. Eksporto mažėjimas siejamas su elektros mašinų, įrangos ir jų dalių (21,4 proc.), mineralinio kuro ir alyvų bei jų distiliavimo produktų (9,8 proc.), mašinų ir mechaninių įrenginių eksporto į užsienį sumažėjimu, taip pat jų dalių (21 ,5 proc.). Importo mažėjimą pareigūnai aiškino sumažėjusiu sausumos transportui skirtos įrangos įvežimu į šalį (16,5 proc.). Be to, sumažėjo mašinų ir mechaninių įrenginių bei jų dalių (12,8 proc.) bei geležies ir plieno gaminių (14,9 proc.) importas. Neįskaitant mineralinių produktų, eksportas per mėnesį sumažėjo 12 proc., o importas – 7,2 proc. Be to, lietuviškos kilmės prekių eksportas sumažėjo 13,8 proc., o be mineralinių produktų - 14,4 proc.
iš Lietuvos siekė 2,85 mlrd. eurų, o importas – 3,53 mlrd. Užsienio prekybos deficitas siekė 678,8 mln. eurų. Tuo pat metu lietuviškos kilmės prekių eksportas siekė 1,7 mlrd. Duomenys taip pat rodo, kad nuo 2022 metų liepos eksportas sumažėjo 23,2 proc., o importas – 20,5 proc. Tuo pačiu metu, neįskaitant mineralinių produktų, eksportas sumažėjo 15,7 proc., o importas – 6,7 proc. Kasmetinį eksporto mažėjimą lėmė sumažėjęs mineralinio kuro ir naftos produktų, taip pat jų distiliavimo produktų (48,8 proc.), trąšų (56,5 proc.), plastikų ir iš jų pagamintų gaminių (35,2 proc.) eksportas į užsienį. Tuo pačiu metu importo mažėjimas aiškinamas sumažėjusiu mineralinio kuro, alyvų ir jų distiliavimo produktų importu į šalį (50,9 proc.), taip pat plastiko ir iš jo pagamintų gaminių (29,6 proc.), medienos ir jų distiliavimo produktų importo sumažėjimu. produktų iš jo (29,3 proc.)
Ekonomika išvis nėra mokslas. Bet į prezidentus tiesus kelias :) Iš vienos pusės - prispausdinta pinigų prisidengiant korone ir niekam nė į galvą, kad tai augina infliaciją. Paskum keliamas paskolų procentas ir taip viskas užšaldoma - viskas tampa brangu ir jokia veikla nebeatsiperka. Tai jau yra stagfliacija - infliacija vis auga, o pajamos mažėja. Pasekmės - visi į karą - kodėl ir su kuo bus išaiškinta :) Kalti rusai arba kiniečiai arba abieji.
Eik tu sau, ar rimtai?
gana objektyvi analizė.Ką reiškia skaičius 2,5 proc. nelabai supratau.Jei jį suprasti kaip vidutinį kainų augimą per metus,lyginant su 2023.01.01 d.,tai atrodo nelabai įtikinama.Vartojimo prekių kainos iš esmės pakilo kaip tik po kalėdinių-naujametinių švenčių...
jis amžinai man atrodo pagiringas.Jo ir skiedalai tokie!
parą.
ką mačiulis rūko - tvartelio džiovintą mėšlą?
barzdaplaukius ...
Core nebus, o kai pradės brangti dujos, nafta, metalai, kiti commodity, tai infliacija vėl pašoks, o kai vėl norės spausdinti, nes reikia kamšyti biudžeto deficitą Q/E pinigais, vėl pašoks. Tai Europos laukia liūdnos dienos, nes prekybos deficitas Vokietijoje plečiasi. Lokomatyvas stoja. Dar reikės kokių 10 metų, bet Vokietija važiuoja į dugną.
draudimą per du metus beveik ????% jis sapalioja apie 2,5 % inflecija. Tai ką,gale metų mazinsit įkainius ar paliksit laikinai kaip koncervai PVM?
turi būti 100
Gal pachmielo reikia?
tą bankų propogandistą ekonomistu, reiškia nežinoti kas išvis yra ekonmika.