respublika.lt

Suefektyvinus mokesčių sistemą, našta verslui galėtų mažėti

(24)
Publikuota: 2023 gegužės 24 16:32:00, Žygimantas Šilobritas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Vyriausybei kalbant apie naujus mokesčius, mažasis verslas patiria šoką. Redakcijos nuotr.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų (VPPAR) prezidentas Sigitas Leonavičius teigia, kad tinkamai suefektyvinus valstybės biudžeto lėšų panaudojimą, neprireiktų mokesčių sistemos keitimo arba netgi būtų galimas mokesčių verslui mažinimas. Pasak jo, Lietuva turi daug „vidinių resursų“, juos tereikia efektyviau naudoti.

 

„Aš kviesčiau Vyriausybę inventorizuoti biudžeto lėšų panaudojimą. Pastaruoju metu vykstantis čekių skandalas įrodė, kad savivaldoje pinigai yra naudojami neefektyviai. Mes turime daug vidinių resursų, kuriuos suefektyvinus, mokestinės naštos verslui galbūt ir nereikės“, – trečiadienį konferencijoje „Pavojus lietuviško verslo konkurencingumui vidaus ir eksporto rinkose“ teigė S. Leonavičius.

„Tai labai prašome Vyriausybės pagalbos ir dėmesio, kad mūsų verslai išliktų konkurencingi. (...) Ir prašome mažinti mokestine naštą verslui“, – pridūrė jis.

Taip pat VPPAR prezidentas teigė, kad Lietuvoje egzistuoja per daug biurokratinių apribojimų verslui. Pasak jo, šiuos apribojimus pašalinus, verslas užtikrintų tiek didesnius atlyginimus, tiek augantį eksportą.

„Biurokratinio aparato mažinimas, biurokratinių kliūčių, viso to, ką verslas neša ant savo pečių papildomai nuėmimas, kad mes būtume laisvesni. Nuimkite Lietuvos verslui nuo kojų pančius ir mes parodysime, ką galime. Tada ir mūsų darbuotojai uždirbs daugiau, mes eksportuosime daugiau“, – tvirtino jis.

Vyriausybei kalbant apie naujus mokesčius, mažasis verslas patiria šoką

Vilniaus PPAR viceprezidentė Vyda Mozūriūnienė teigė, kad didžioji dalis mažo ir vidurinio verslo, kuris šiuo metu susiduria su mažėjančia paklausa ir augančiais kaštais, dabartinėje ekonominėje situacijoje nesugebėtų išsilaikyti, jeigu mokesčių reformos paketas būtų priimtas. Anot jos, didžiosios dalies mažojo verslo grynojo pelno neužtektų kompensuoti išaugusius mokesčius.

„Šiandien dienai, kai mūsų Vyriausybė pradeda kalbėti naujas mokestines iniciatyvas, mažasis verslas patiria didžiulį šoką ir artėjančią visišką nežinomybę. Todėl, kad mažoji įmonė, kurioje dirba nuo 1 iki 10 ar 20 darbuotojų, kurių Lietuvoje iš 87 tūkst. įmonių yra net 77 tūkst. sugeneruoja viso labo iki milijono eurų apyvartą. Ir dažniausiai didžioji apyvartos ir pelno dalis tenka darbo užmokesčiui“, – sakė V. Mozūriūnienė.

„Jos atsiduria tarp dviejų girnapusių. Iš vienos pusės yra spaudžiamos kylančių kaštų, o iš kitos pusės krintančios paklausos. Ir tai „sumala“ juos į ploną sluoksnį, kur lieka 5 proc. grynojo pelno“, – pridūrė ji.

Taip pat, pasak jos, mažasis verslas nesugebėtų amortizuoti ir galimai artėjančio minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimo.

„Pakeltas MMA iššaukia didėjimą visų likusių atlyginimų labai stipriai. Niekas nenori gauti žemo darbo užmokesčio, todėl kaštai dažnai auga iki 30 proc. ir mažosios įmonės neturinčios kaip juos amortizuoti. Tada laukia arba darbuotojų skaičiaus mažinimas arba atsisveikinimas su verslu“, – pridūrė ji.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
4
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (24)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s