respublika.lt

Pritvinkusi votis energetikoje

Publikuota: 2023 rugpjūčio 17 17:22:33, Respublika.lt inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Energetikos ministras Dainius Kreivys, atrodo, negirdi gyventojų skundų. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Seimo narė  Rasa Budbergytė kreipiasi į energetikos ministrą Dainių Kreivį bei Valstybinės elektros reguliavimo tarybos (VERT) vadovą Renatą Pocių ir ragina imtis veiksmų, leisiančių užkirsti kelią valstybės monopolininkų neskaidriai veiklai.

 

 

Pasak R. Budbergytės, STT antikorupcinis vertinimas „praplėšė pritvinkusią votį" - aiškiai parodė, kad „Ignitis" valdoma ESO virto nekontroliuojama „valstybe valstybėje".

„ESO valdininkai pasidarbavo iš peties: susikūrė krūvą landų reglamentavime, kurios leidžia jiems sukti savo klientus aplink pirštą. Norite prisijungti prie elektros tinklų? ESO nereglamentuoja įmokos apskaičiavimo tvarkos, tad priskaičiuos jums bet ką.

Norite gauti aiškią informaciją apie prisijungimo sąlygas? Pasirodo, ESO neprivalo jums nieko konkretaus suteikti, nes prijungimo sąlygų išdavimas nėra aiškiai reglamentuotas.

Realybė tokia: mūsų valstybėje egzistuoja nevaldoma energetikos monopolininkė, kuri it gangrenuojanti galūnė siurbia žmonių resursus, o dėl viešojo intereso nepajudina nė piršto", - teigia R. Budbegytė.

Seimo narės teigimu, dar prieš STT paskelbiant antikorupcinio tyrimo rezultatus buvo aišku, kad ESO klientai yra „vedžiojami už nosies".

„Juk ne tik STT tai pastebėjo - apie tai nuolat kalba žmonės. Iš pradžių žmogus gauna vienokias paslaugų sąlygas, o tada - kilus visuomenės, politikų pasipiktinimui - tos kainos staiga sumažėja dvigubai, trigubai.

Štai visai neseniai nuskambėjo istorija, kai Kaune gyvenančiai šeimai už saulės jėgainės prijungimą ESO nusiuntė protu nesuvokiamą 1350 EUR sąskaitą. Tik po žurnalistų įsikišimo ši kaina sumažėjo trigubai. Įsivaizduokite, kiek žmonių susiduria su ESO lupikavimu ir tiesiog nežino kur kreiptis. Juos ESO ramiai vedžioja už nosies", - tikina R. Budbergytė.

Pasak parlamentarės, ESO taip suįžūlėjo, kad ir elektros tinklų avarijų atvejais įsigudrina išrašyti sąskaitą gyventojams.

„Antai Rusakalnio kaime gyvenanti šeima kreipėsi į ESO dėl pavojingai palinkusios laidų atramos, besilaikančios tik ant laidų. ESO jiems atšovė maždaug taip: „Pasitaisykite patys." Toks atsakymas atėjo iš ESO specialistų. Galiausiai ESO atramą pataisė, bet sąskaitą žmonėms vis tiek išrašė. Griūvantys stulpai sukelia avarines sąlygas, o už jų taisymą, suprask, mokės patys žmonės", - sako R. Budbergytė.

Ji mano, kad VERT ir Energetikos ministerija turėtų imtis tirti „Ignitis" dukterinės bendrovės ESO lupikavimą.

„Atrodo, kad VERT ir Energetikos ministerija gyvena kažkokiame stiklo bokšte ir nemato žmonių pasipiktinimo bangos. Juk problema yra žinoma jau ne vienu metus. Tačiau tol, kol STT nepradeda mušti pavojaus varpais, tol VERT ir Energetikos ministerija apsimeta, kad nieko nežino, nemato ir nepastebi. Tai - aplaidus požiūris į savo darbą", - tikina socialdemokratė.

Primename, kad STT, atsižvelgdama į energetikos sektoriuje vykstančius ir didelį atgarsį visuomenėje turinčius procesus, prieš kurį laiką atliko elektros energetikos sektoriuje teikiamų paslaugų ir naudojimosi infrastruktūra galiojančio teisinio reglamentavimo antikorupcinį vertinimą.

Išanalizavus teisės aktus STT paskelbė, kad elektros tinklų pajėgumų didinimo procedūros yra nepakankamai detaliai ir aiškiai reglamentuotos, dėl to elektros tinklų naudotojams ir vartotojams gali būti sunkinamos sąlygos naudotis elektros energetikos infrastruktūra, o tinklų operatorių veikloje trūksta skaidrumo.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
79
F

Dienos klausimas

Ar dalyvaujate savo miesto Kalėdinės eglės įžiebimo šventėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -4 C

-8 0 C

-10 -2 C

-7 -2 C

-6 -1 C

-5 -2 C

0-5 m/s

0-4 m/s

0-4 m/s