Paaiškėjo, kad atskiros jūrinės ūdros, dažniausiai - patelės, naudoja instrumentus tam, kad galėtų ėsti didesnį grobį ir mažiau gadintų dantis, rašoma „Science" pasirodžiusiame straipsnyje.
Ūdrų gyvenamajame areale, Centrinės Kalifornijos pakrantėse, taip pat sutinkamos jūrinės ausinukės ir jūrų ežiai - įprastas ūdrų grobis. Deja, daugelyje rajonų šis maisto šaltinis baigia išnykti. Tai verčia ūdras medžioti krabus, midijas ar moliuskus, kurių kietas šarvas gali sugadinti dantis, kurie plėšrūnams yra ypač svarbūs. Jeigu jūrinės dantys nusidėvi ar yra pažeidžiami, žvėriukas gali mirti iš bado.
Instrumentų naudojimas leido šios rūšies atstovams gauti reikiamą kalorijų skaičių net ir medžiojant kitokį grobį. Tyrimas atskleidė, kad geresniais dantimis galėjo pasigirti patelės.
Tyrimo autoriai, siekdami nustatyti, kaip ties išnykimo riba atsidūrusios rūšys greitai besikeičiančioje aplinkoje išmoksta naudotis instrumentais, Kalifornijos pakrantėje stebėjo 196 gyvūnus.
Grupė, kurią sudarė Teksaso ir Kalifornijos universitetų bei Monterei-Bei akvariumo specialistai aiškinosi, kaip jūriniai žinduoliai grobio iš šarvų „išlukštenimui" naudoja akmenis ar kriaukles. Tai leido atsekti ryšį tarp gyvūnų maitinimosi ypatybių ir jų dantų būklės - instrumentų naudojimas sumažino traumų skaičių.
„Jūrinės ūdros skiriasi pagal taip, kaip dažnai naudoja instrumentus, - nurodė Teksaso universiteto atstovas Krisas Lou. - Patelės, tikėtina, jais naudojasi taip kompensuodamos mažesnius kūno išmatavimus ir silpnesnį sukandimą. Vaikų auginimui reikia daug energijos, todėl privalu efektyviai medžioti. Tyrimas rodo, kad instrumentų naudojimas tampa svarbia išgyvenimo sąlyga."
Duomenys atskleidė, kad patelės ne tik dažniau naudojasi instrumentais, bet ir pasiekia grobį, kuris yra 35 proc. sunkesnis, lyginant su tuo, kuriuo maitinasi taip pat instrumentus pasitelkiantys patinai.