respublika.lt

Naujausi Žemės branduolio tyrimai sukėlė sumaištį

Publikuota: 2023 sausio 24 12:50:18, Petras Šuliauskas
×
nuotr. 1 nuotr.
Wikimedia Commons nuotr.

Kinijos Liaudies Respublikos mokslininkų I Jano (Yi Yang) ir Siauduno Suno (Xiaodong Song) atlikti Žemės branduolio tyrimai apie kuriuos rašo žurnalas „Nature Geosience", sukėlė sumaištį Vakarų žiniasklaidoje.

 


Publikacijoje specialistai išanalizavo žemės drebėjimų sukeltas seismines bangas. Apibendrindami savo tyrimus, jie priėjo išvados, kad pastaraisiais dešimtmečiais Žemės branduolys praktiškai nustojo suktis. Tyrinėtojų nuomone, greičiausiai, šiuo metu jis pradeda suktis į kitą pusę.

„Analizuojame seismines bangas nuo paskutiniojo praėjusio amžiaus dešimtmečio ir matome, kad visos, anksčiau ryškius laiko pokyčius demonstravusios, trajektorijos per pastaruosius dešimtmečius patiria nedidelius pakitimus. Šis modelis yra globalaus pobūdžio ir leidžia teigti, kad neseniai judėjimas branduolio viduje sustojo", - nurodoma tyrimo medžiagoje.

Pasirodžius straipsniui Vakaruose prasidėjo karštos diskusijos apie tai, kokią įtaką Žemės branduolys daro šiuo metu pasaulyje vykstantiems procesams.

Laikraštyje „The Washington Post" išspausdintame straipsnyje buvo pabrėžta, kad paskelbta informacija verčia susimąstyti apie dienos ilgumą ir Žemės magnetinio lauko svyravimus.

„Jų užfiksuoti pokyčiai galimi, tačiau tai, kas vyksta iš tikro, yra sunkiai suvokiama", - „The Wall Street Journal" teigė profesorius iš JAV Džonas Videilas (Jon Vidale).

Leidinys „The New York Times" rašė, kad specialistų įgarsintos tezės nuskambėjo kaip pasiruošimas pasaulį sunaikinsiančiam kultiniam serialui, tačiau tuoj pat paragino skaitytojus dėl to per daug nesijaudinti.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
83
F

Dienos klausimas

Kaip vertinate Finansų ministerijos pristatytą naują mokesčių reformą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „TikTok"?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+4 +10 C

 

+3 +7 C

+9 +13 C

+6 +13 C

 

+4 +8 C

0-8 m/s

0-7 m/s

 

0-5 m/s