respublika.lt

9 paplitę mitai apie šlapimo nelaikymą

(11)
Publikuota: 2022 spalio 06 15:00:32
×
nuotr. 2 nuotr.
Pranešimo autorių nuotr.

Šlapimo nelaikymas yra daug dažnesnis, nei dauguma žmonių tikėtųsi. Nors yra daugybė šios būklės gydymo būdų, daugelis vis tiek tiki plačiai paplitusiais mitais apie šlapimo nelaikymą. Kokie jie?

 

Įklotai nelaikantiems šlapimo yra brangūs

Sutaupyti galima keliais būdais: įsigyjant prekių https://sidabra.lt/ arba pasinaudojant slaugos priemonių kompensacija.

Nepriklausomai nuo to, ar išteka mažas, ar didelis šlapimo kiekis, visada rekomenduojama kreiptis į savo šeimos, vidaus ligų ar vaikų gydytoją. Tai leis išsamiai įvertinti jūsų simptomus, įskaitant sveikatos istoriją, ir, kaip gydymo ir (arba) valdymo plano dalį, jums gali būti suteikta teisė į nemokamus produktus.

Įvertinęs šlapimo arba išmatų nelaikymo sutrikimo rizikos veiksnius ir laipsnį, gydytojas turi diagnozuoti sutrikimą ir išrašyti receptą kompensuojamoms priemonėms gauti - pagal kompetenciją tai priklauso šeimos gydytojui. Prireikus nuodugnesnio ištyrimo, šeimos gydytojas gali pacientą siųsti patvirtinti diagnozę pas gydytoją specialistą (pavyzdžiui, ginekologą, urologą).

Vyresnio amžiaus žmonių šlapimo nelaikymo negalima išgydyti

Daugeliu atvejų taip nėra. Yra būdų, kaip sėkmingai gydyti šlapimo nelaikymą. Šlapimo nelaikymą patiriantys vyresnio amžiaus žmonės turėtų būti atidžiai įvertinti, kad būtų nustatyta šios būklės priežastis. Dažnai kruopščiai įvertinus ir paskyrus gydymą, šlapimo nelaikymą galima žymiai pagerinti arba visiškai panaikinti. Gydytojai vis dažniau pripažįsta, kad veiksmingiausias gydymas yra kelių galimybių derinys.

Su amžiumi taip nutinka visiems

Šlapimo nutekėjimas, kurio negalite kontroliuoti nėra neišvengiama senėjimo dalis. Net jei taip nutinka, yra būdų, kaip kontroliuoti šią problemą. Jei pradedate pastebėti simptomus, praneškite apie tai gydytojui, kad būtų galima sudaryti geriausią gydymo planą.

Moterų šlapimo nelaikymą sukelia gimdymas

Kai kuriais atvejais gimdymas išties sukelia šlapimo nelaikymą, tačiau taip nutinka ne visoms mamoms. Tačiau kai kurioms moterims, kurios niekada nebuvo nėščios ar negimdė, taip pat gali išsivystyti šlapimo nelaikymas. Šlapimo nelaikymą moterims gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant genetiką, gyvenimo būdą ir amžių.

Šlapimo nelaikymą pagerins skysčių suvartojimo apribojimas

Nors gali atrodyti, kad sumažinus skysčių vartojimą sumažės poreikis šlapintis, iš tikrųjų skysčių ribojimas gali pabloginti šlapimo pūslės problemas. Toks požiūris duoda priešingą rezultatą, nes kai asmenys pagaliau prisiverčia gerti skysčius, jų šlapimo pūslė jų nebetoleruoja.

Šlapimo nelaikymą patiriantys žmonės turėtų gerti pastovų skysčių kiekį visą dieną. Svarbu įsitikinti, kad gaunate pakankamai skysčių savo kūnui ir šlapimo pūslei drėkinti, bet ne tiek daug, kad šlapimo pūslė negalėtų to toleruoti.

Taip pat svarbu, ką geriate. Apskritai rekomenduojama vengti per daug kofeino ir alkoholio, nes tai gali dirginti šlapimo pūslę ir pabloginti simptomus.

Vaistai yra geriausias gydymo būdas

Vien tik vaistai, skirti hiperaktyviai šlapimo pūslei ar šlapimo nelaikymui gydyti, ilgainiui nėra veiksmingi. Daugumai žmonių, sergančių hiperaktyvia šlapimo pūsle, vaistų net nereikia.

Sergantiesiems šlapimo nelaikymu gali padėti elgesio keitimas, pavyzdžiui, taisyklingas skysčių vartojimas ir šlapinimosi grafiko laikymasis. Vaistai nuo hiperaktyvios šlapimo pūslės turėtų būti vartojami tik kartu su elgesio valdymu ir, pageidautina, prižiūrint kvalifikuotam sveikatos priežiūros paslaugų teikėjui. Dažnas šių vaistų šalutinis poveikis yra burnos džiūvimas ir vidurių užkietėjimas.

Nebegalima mėgautis gyvenimu

Nereikia leisti, kad šlapimo nelaikymas trukdytų kasdienei veiklai ar socialiniam gyvenimui. Nors šlapimo pūslės pratekėjimas gali atrodyti nekontroliuojamas, nepamirškite, kad tikrai galite jį suvaldyti. Pavyzdžiui, galite padėti stiprinti dubens raumenis kasdien darydami dubens dugno pratimus. Jei simptomai išlieka, gydytojas taip pat gali padėti rasti problemos šaltinį.

"Sulaikyti" arba priversti save "eiti" yra puikūs būdai kovoti su šlapimo nelaikymu

Išmokę save blogų šlapimo pūslės įpročių, pavyzdžiui, sulaikyti šlapimą arba versti save eiti į tualetą, kai nejaučiate poreikio, gali sutrikdyti normalią dubens dugno pusiausvyrą, kuri yra labai svarbi šlapimo pūslės kontrolei.

Dubens dugno pratimai nepadės

Tai netiesa daugumai asmenų, kurių dubens dugno silpnumas yra lengvas ar vidutinio sunkumo dėl hormoninių pokyčių, gimdymo, traumų ar senėjimo padarinių. Šiais laikais yra daugybė pagalbos, leidžiančios sužinoti apie dubens dugno pratimus. Asmenis, patiriančius streso sukeltą šlapimo nelaikymą, gali apžiūrėti kineziterapeutas, kuris specializuojasi dubens dugno mokymo ir gydymo srityje. Be to, šiuo metu yra daugybė telefonų programėlių, kurios padeda kuo lengviau išmokti šių pratimų ir reguliariai juos atlikti.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (11)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kada puošite namus Kalėdoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje Baltijos valstybėje gyventi geriausia?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-6 +4 C

-5 +6 C

+1 +6 C

-4 +5 C

-1 +3 C

+3 +8 C

0-11 m/s

0-7 m/s

0-7 m/s