respublika.lt

Kineziterapeutas Domantas Kairys: kartais sunku suprasti, kodėl žmonės nesugeba susigaudyti atrodytų paprastuose dalykuose

2022 rugsėjo 25 18:00:00
Pranešimas spaudai

Kineziterapeutas Domantas Kairys sako, kad dažnas pacientas, atėjęs su nugaros ar pečių ir kaklo skausmais, užduoda tą patį klausimą: „Nuo ko man atsirado šios problemos", o pradėjus pirmąjį giliųjų raumenų masažą raitosi kaip sliekai ir aikčioja iš skausmo. Visiems bandau paaiškinti tą patį, nors ne kiekvienam tai lengva suprasti".

×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

 


Pasak pašnekovo, monotoniški darbai, ilgos valandos stovėjimo ar sėdėjimo, dideli fiziniai krūviai ir stresas ilgainiui nuvargina nuolat dirbančius raumenis, jie pervargsta ir neatlaikydami per didelio krūvio sustingsta, sukietėja, įsitempia. Per daugelį metų ten susidaro didžiulė įtampa, suprastėja kraujo apykaita ir prasideda uždegimo proceso požymiai ar kokios nervinės šaknelės užspaudimas.

Specialistas teigia, kad būtent šios priežastys ir daro įtaką atsiradusiems skausmams bei skaudžiai masažo procedūrai.


Pagrindinis profilaktinis vaistas nuo minėtų pasekmių yra raumenų tempimo pratimai ir masažas, nors daug kas netiki pastarųjų nauda ir ateina itin skeptiški. Abi šios technikos yra skirtos sukietėjusiems ir pervargusiems raumenims atpalaiduoti, kraujotakos problemoms gerinti.

„Daugelis trenerių ir kineziterapeutų yra mokomi atstatinėti raumenų disbalansą jėgos ar stabilumo pratimais.

 Dažniausiai girdima frazė: „Jums būtina stiprinti pilvo preso raumenis" arba „Jums reikėtų stiprinti vidinius stabilumo raumenis", nors iš tikrųjų nieko stiprinti jau nebereikia. Pirmiausia reikėtų įsivertinti sąnarių paslankumą, apčiupinėti raumenų būklę. Privalome žinoti: jeigu raumenys yra neelastingi, o mes juos dar stipriname ir vengiame tempimo pratimų, tai mūsų raumenų ir kaulų sistema, kartu ir visas organizmas, sensta daug sparčiau. Juk metams bėgant, raumenys vis labiau trumpėja ir praranda elastingumą, sumažėja judesių amplitudės. Ateina ir ta diena, kai pradedame trepsėti mažais žingsniukais lyg praradę koordinaciją, užtenka pažvengti į mūsų senjorus ir tuo įsitikinsime", - kalbėjo pašnekovas.

Jis tikina, kad minėtas problemas nesunkiai būtų galima išspręsti tempimo pratimais, tačiau puikiai žino, kad mažai kas juos panaudos, net ir žinodami jų svarbą.

„Kartais sunku suprasti, kodėl žmonės šiais laikais dar nesugeba susigaudyti tokiose atrodytų paprastuose dalykuose. Jei ilgai dirbai ir nuvarginai raumenis, skirk jiems laiko ir atpalaiduoti, pailsinti. Tokius elementarius dalykus mes turėtume suprasti ir mokėti nuo pradinių klasių. Šioje vietoje švietimas atsilieka šviesmečiais, dėl to ir turime, ką turime, begalės skausmų, traumų, operacijų, pakeistų sąnarių ir t. t. Tik dirbdamas tokį darbą ir kasdien susidurdamas pamatai ir suvoki, kaip elementariausių praktinių žinių stoka žaloja likimus. Valstybė turėtų žymai didesnį dėmesį skirti švietimui ir ligų prevencijai, o ne pasekmių šalinimui", - dėstė D. Kairys.

Pasak sveiką gyvenseną propaguojančio jauno vyro, kineziterapija yra išsigelbėjimas dabartinėje visuomenėje, kur vyrauja nuolatinis sėdėjimas, mažas fizinis aktyvumas, fizinių darbų stoka.

„Galbūt ateis diena, kai valstybė tinkamai rūpinsis žmogaus sveikata ir prižiūrės, kad lietuviai būtų sveiki, stiprūs ir darbingi. Jei ne, atsakomybė kris ant šios srities specialistų ir pačių žmonių pečių. Todėl raginu visus domėtis sveikata, savo kūnu, nuolatos jį prižiūrėti, o po sunkių darbų ir fizinių krūvių nepamiršti pailsėti, pratampyti raumenukus ir apsilankyti masažo kabinete", - sakė specialistas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
58
F
  • SKURDAS: Daugiau nei trečdalis – 37 proc. Lietuvos žmonių mano, kad socialinės išmokos yra per mažos ir neapsaugo nuo skurdo, rodo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atlikta apklausa.
  • REITINGAI: Dalykiniuose universitetų ir kolegijų reitinguose atitinkamai pirmauja Vilniaus universitetas ir Vilniaus kolegija, rodo žurnalo „Reitingai“ paskelbti vertinimai.
  • ASAMBLĖJA: Pasibaigusioje 12-ojoje trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamento narių asamblėjos sesijoje priimtoje deklaracijoje pažymima, kad vienintelis būdas po karo užtikrinti taiką, ilgalaikį stabilumą ir saugumą Ukrainoje ir NATO valstybėse narėse – suteikti Ukrainai narystę NATO.
  • GINKLAI: Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pritarė jo vadovo Lauryno Kasčiūno siūlymui neleisti rusams ir baltarusiams Lietuvoje turėti ginklą.
  • FRAKCIJA: Mykolo Majausko likimas Seimo konservatorių gretose bus sprendžiamas ketvirtadienį, sako Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
  • TURTAS: Už Vidmanto Kučinsko anksčiau kontroliuotos bankrutuojančios Marijampolės trąšų įmonės „Arvi fertis“ turtą Marijampolėje prašoma 10 mln. eurų, skelbia tinklalapis e.varžytynės.
  • ODONTOLOGIJA: Į Klaipėdos teisėsaugos akiratį pakliuvo odontologinėmis prekėmis prekiaujanti įmonė ir iš jos prekes pirkusios 6 bendrovės bei 2 fiziniai asmenys, teikę odontologines paslaugas.
  • KAINODARA: „Ignitis“ vienašališkai pakeitus nefiksuotos kainos planą ir vietoje jo klientams pasiūlius pasirašyti fiksuotą trejų metų sutartį, Seimo liberalai aiškinsis, kodėl bendrovė priima sprendimus už savo klientus, nors šie yra pasirinkę sau optimalią kainodarą.
  • KANDIDATĖ: Seimui į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas pateikta Agnės Tikniūtės kandidatūra - ji šiuo metu dirba Lietuvos apeliaciniame teisme.
  • KANAPĖS: Seimas nusiteikęs išplėsti pluoštinių kanapių auginimą Lietuvoje leidžiant sodinti daugiau šių augalų veislių, o taip pat palengvinti jų gaminių tiekimą rinkai.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar dešimtokai turėtų likti gimnazijoje, jei neišlaiko pasiekimų patikrinimo?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +3 C

-3 +3 C

 

-15 -5 C

-4 +2 C

-7 +1 C

 

-11 -5 C

0-8 m/s

0-8 m/s

 

0-5 m/s