respublika.lt

Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie Agnę

(250)
Publikuota: 2025 sausio 17 07:25:22, Gintaras FURMANAVIČIUS, publicistas, politinis veikėjas
×
nuotr. 1 nuotr.
Gintaras Furmanavičius. Aleksandro Broko nuotr.

„Bet partija ir skiriasi nuo šutvės valdžios ištroškusių žmonių tuo, kad vienija vienminčius žmones, turi savo vertybes, ideologiją ir įsitikinimus, kurių nekeičia jau kitą rytą po rinkimų, kai pavyksta pagaliau "prasmukti" į Seimą, ar kokia kita proga, kai liberalais tampa būti naudingiau - arčiau prie postų ir prie „lovio".

 

Šie nuoširdūs ir vertybėmis persmelkti žodžiai priklauso seimo narei Agnei Širinskienei ir buvo pasakyti 2021 metais. Juos ji dedikavo buvusiems savo frakcijos kolegoms, kartu su buvusiu bendražygiu Sauliumi Skverneliu atskilusiems nuo valstiečių ir įkūrusiems naują demokratų frakciją seime „Vardan Lietuvos".

Šią savaitę jai pagaliau galutinai atsivėrė akys, kurias dar prieš Kalėdas prie seimo raudų sienos skalavo nuoširdžios ašaros ir Agnė suprato, kad jai su „Nemuno aušra", atnešusią ją jau į trečią seimo kadenciją, nebepakeliui.

Jei aš būčiau azartiškas žmogus, o lažybų bendrovės būtų dariusios statymus, būčiau laimėjęs daug pinigų, nes ne kartą išsakiau nuomonę, kad Agnė Širinskienė partiniu pseudonimu „Braškė" iki kovo mėnesio tikrai paliks savo bendražygį Remigijų Žemaitaitį. Dar likus gerai savaitei iki didžiųjų metų švenčių politikė paleido signalinę raketą: „Tikrai turėsiu apie ką per Kalėdas pagalvoti, nes tai, ką aš matau, man tikrai labai nepatinka, aš tikrai niekada chaoso pusėje nebebūsiu ir savo atsakomybę už daugumą aš irgi turiu".

Jei atidžiai skaitėte abi citatas, turėjote pamatyti dažnai vartojamus politikų itin mėgstamus žodžius „vertybės", „įsitikinimai", „atsakomybė". Nesvarbu, kad gyvenime tai beveik visada lieka tik žodžiai, bet panašu, kad dažnai juos kartodami politikai nuoširdžiai bando tuo įtikinti save, nes Lietuvos gyventojams politikų nuolat kartojamos mantros kelia arba juoką, arba pasidygėjimą.

Agnė Širinskienė yra humanitarinių mokslų daktarė, 2005 metais Vytauto Didžiojo universitete apgynusi daktarinę disertaciją. 2009 metais jai suteiktas teisės magistro laipsnis. Yra jos biografijoje dar viena sąmokslo teoretikų dėmesio verta eilutė - 2006 metais politikė stažavosi Džordžtauno universitete Vašingtone JAV. Taip, tai tas pats universitetas, kuriame žinias 1992 metais gilino ir iškili KGB'istė Dalia Grybauskaitė.

Kai pastarajai buvo suteikinėjamas universiteto garbės daktaro laipsnis, universiteto profesorė Angela Stent negailėjo jai pagyrų: „Todėl ji - kelrodė žvaigždė ir pavyzdys ne tik šio universiteto absolventams, bet ir aukštų tikslų siekiančiam viso pasaulio jaunimui, kurio patikimumas ir gebėjimai yra itin svarbūs šiandieniniame pasaulyje". Šis pavyzdys galimai ir paskatino Agnę ten nuvykti.

Iki tol niekam nežinoma politikė 2016 metais į seimą pateko su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Ji pateko sąrašu, jos numeris sąraše buvo 21, toks ir liko po reitingavimo. Vienmandatėje ji kandidatavo Šalčininkų - Vilniaus rinkiminėje apygardoje.

Ištikimiausia „valstiečių" partijos lyderio Ramūno Karbauskio ginklaneše ir dešiniąja ranka įvardinta Agnė Širinskienė 2021 metų gruodžio mėnesį paliko valstiečius, tradiciškai padariusi skambų pareiškimą: „Tai neturėjo būti staigmena nei pačiam Karbauskiui, nei frakcijos kolegoms. Apie tai, kad ne taip įsivaizduoju opozicinės frakcijos darbą Seime, ir kad ne viskas pačioje partijoje mane tenkina, aš esu sakiusi daug kartų. Kiekvieną kartą buvo prašoma pakentėti, nusileisti, nekelti skandalų. Aš taip ir dariau, tačiau ateina momentas, kai riba tiesiog tampa peržengta". Tuo metu ji prisijungė prie Regionų frakcijos seime. Šiai 2023 metais sugriuvus, politikė tapo Mišrios frakcijos nare.

Bet kuris politikas supranta, kad būdamas Mišrioje seimo frakcijoje į seimą patekti jis neturi šansų. Suprato tai ir Agnė, todėl būdama protinga ir darbšti moteris ji dar gerokai prieš rinkimus išstudijavo visuomenės nuomonių apklausas ir suprato, kad „Nemuno aušra" yra ta jėga, su kuria ji nesunkiai pateks į seimą, kuriame būti yra gerai. „Taip, išties jau esu apsisprendusi savo tolesnę politinę ateitį sieti su partija „Nemuno aušra", - 2024 metų birželio 19 dieną naujienų agentūrai ELTA sakė A. Širinskienė.

Anot jos, esminis argumentas, lėmęs politikės sprendimą jungtis prie Remigijaus Žemaitaičio - bendra pasaulėžiūra ir sutampančios jos bei „Nemuno aušros" narių vertybės. Girdite - vėl vertybės. „Diskutavau ir su savo šeima, ir su savo padėjėjais, ir su aplinka, ir su rinkėjais - teko ne vieną nuomonę išklausyti. Bet pasirinkau, visų pirma, dėl bendro požiūrio. Kiek matau partijos „Nemuno aušra" ir šiek tiek rengiamą programą, ir bendras nuostatas - tai tas požiūris į šeimą, į valstybę, į teisingumą valstybėje, į žmogų iš tikrųjų sutampa", - aiškino tuomet parlamentarė.

Teko girdėti, kad dar žiemos pabaigoje valdžios koridoriuose pikti liežuviai plakė, jog Agnė ketina prisijungti prie Sauliaus Skvernelio vedamos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos". Tuomet ir pats Saulius Skvernelis neneigė, jog su buvusia bendražyge kalbama apie dalyvavimą Seimo rinkimuose.

Kliūtimi galėjo tapti kaip reta padori politikė Rima Baškienė, kurią dar 2018 metais tuometinė Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė „valstietė" Agnė Širinskienė etikos sargams apskundė pirmąją parlamento vicepirmininkę „valstietę" Rimą Baškienę, kad ji pirmininkaudama Seimo posėdžiui, kai buvo svarstyta Referendumo įstatymo pataisa nuleisti kartelę sprendžiant dėl svarbiausių Konstitucijos straipsnių, nepasiūlė balsuoti dėl Agnės Širinskienės raginimo pagrindiniu komitetu paskirti TTK, o ne Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetą.

Šis vertybinės Agnės žingsnis privertė kilstelėti antakį net ilgametį seimūną Antaną Matulą: „Pirmas atvejis, kai tos pačios frakcijos žmogus skundžia kitą tos pačios frakcijos žmogų", - stebėjosi konservatorius.

Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis būtent Agnei turi būti dėkingas už savo postą. Pagal nusistovėjusią tradiciją antra didžiausia frakcija seime turi teisę deleguoti savo atstovą į pirmininko postą. Agnei Širinskienei atsisakius šios galimybės, pirmininku tapo Saulius Skvernelis, o „Nemuno aušra" politiniame turguje mainais gavo du seimo vicepirmininko postus.

Stebėsime seimo melodramas toliau, nes pagrindinio pirmojo plano moters vaidmens atlikėja tikrai pasiūlys mums dar ne vieną vertybinį trilerio vertą siužetą su galimom ašarom ar be jų.

„Tikėk, kad vietoj stovi saulė, tikėk, kad žvaigždės - ne liepsna, tikėk, jog tiesa - apgaulė, bet mano meilė amžina", - sakė Viljamas Šekspyras. Bus labai įdomu stebėti, kiek ilgai truks pastaroji darbščios ir protingos seimo narės meilė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1005
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (250)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar renkate musmires?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokie jums buvo 2024-ieji metai?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+2 +5 C

+1 +5 C

0 +3 C

+3 +6 C

+3 +4 C

+1 +2 C

0-9 m/s

0-6 m/s

0-4 m/s