respublika.lt

Kiek milijonų kainuoja protestuotojų apkaltinimai?

(132)
Publikuota: 2024 balandžio 19 19:21:00, Astra Genovaitė ASTRAUSKAITĖ
×
nuotr. 6 nuotr.
„Stot! Teismas eina!" Apkaltintų žmonių teismas. Eltos nuotr.

Kiek mokesčių mokėtojams milijonų kainuoja konservatorių užsakyta byla prieš 2021 m. rugpjūčio 10 vakaro protesto apkaltintus 87 žmones?

 

Kaip kitaip valdantieji pateisins panaudotą fizinį smurtą prieš taikius žmones, neįmesdami į protestuotojų būrį provokatorių ir neapkaltinę smurtui pasipriešinusių žmonių „riaušėmis"?

Paskaičiuokime, gudrieji kurmiai, kiek milijonų kainuoja mokesčių mokėtojams konservatorių parodomasis, represinis žmonių persekiojimas... Pamenate H.K. Anderseno pasaką „Coliukę"? Taigi... Kaltinami 87 žmonės. 2023 m. įvyko 15 teismo posėdžių. 2024 m. įvyks 63 posėdžiai. Jau sudarytas grafikas 2025 metams - 66 posėdžiai. Iš viso per trejus metus - 144 posėdžiai!

Kiekvienas kaltinamasis privalo turėti advokatą, be advokato negalima dalyvauti NEI VIENAME posėdyje.

Žmonės, dalyvavę proteste ir norėję pasikalbėti su valdančiaisiais politikais, bet „kritę" smurtavusiems pareigūnams į akis - buvo persekiojami, šmeižiami, atleisdinėjami iš darbų, neteko pajamų. Tokiems advokatus skyrė valstybė.

Advokato 1-a darbo valanda „valdiškai" kainuoja 25 eurus, tiek moka valstybė. Iš 87 kaltinamųjų apie 70-čiai skirti valstybės apmokami advokatai. Posėdis vyksta visą dieną - apie 8 valandas. Vienam advokatui už 1 dieną apmokama 200 eurų . Kelionė, kuras taip pat apmokamas valstybės, bet to čia neskaičiuoju. 70-čiai advokatų 1-a diena (vienas teismo posėdis) kainuoja 14.000 - keturiolika tūkstančių! 14.000 padauginame iš 144 posėdžių (po 8 val.) ir gauname 2.016.000 milijono!

Čia dar ne viskas, nes kiekvienam advokatui už susipažinimą su byla jau apmokėjo po 3.250 eurų. Padauginkim 3.250 iš 70 ir gauname 227.000 tūkstančius. Sumuojame: 2 016 000+227 000 ir susidaro sumelė - 2.243.000 mln. O kur dar kuras, kelionės, nes advokatai važinėja iš visos Lietuvos! 2.243.000 - du milijonai, 243 tūkstančiai eurų!!!

Čia nepriskaičiuoti bylos „kurpimo" 2-jų metų darbo kaštai policijos tardytojams (tyrėjams), prokurorams.
Nepriskaičiuota ir trims teismo kolegijos teisėjams, dviems prokurorams bei kiekviename teismo posėdyje sėdinčiai Seimo atstovei (nuotraukose matome peršautą vieną Seimo langą, bet kaltinami žmonės) bei kiekviename posėdyje sėdinčiam VST atstovui G. Butkui.

Nepriskaičiuoju būriui policijos pareigūnų skirtų išlaidų, o juk jie galėtų aiškinti Vilniuje labai padidėjusias vagystes, narkotikų platinimą, kitus rimtus nusikaltimus. Nepaskaičiuoju teismo sekretorių, aptarnaujančio personalo darbo kaštų.

Manau, suma viršytų ir 3 milijonus, kuriuos galėtų skirti neįgaliems žmonėms ar pensininkams, ar, galų gale,  krašto gynybai, konservatorių karo politikos reikmėms - Ukrainai paremti.

Kiekvieną posėdžio dieną mažoje (be langų ir normalaus vėdinimo) salėje būna netoli 200 žmonių: kaltinamieji, jų advokatai, svečiai. Dalis kaltinamųjų (tolimųjų reisų vairuotojai, esantys komandiruotėse) jungiasi prie posėdžių nuotoliu. Smulkieji verslininkai dar sugeba prisitaikyti, suderinti savo darbą, tyliai žinutėmis vadovauja savo verslo žmonėms ir... dirba iš teismo.

Ūkininkai privalo mesti žemės ūkio darbus, nes neatvykus į teismo posėdį - mažiausia bauda - 300 eurų! Pateisinama tik liga. Nemažai žmonių prarado darbus, nes koks darbdavys išleidinės po dvi dienas per savaitę į teismus?

Pinigų konservatoriams parodomajam teismui - negaila.

Bet jau ir tos parodos nebeliko, nes žurnalistams nusibodo klausytis to paties per tą patį: „žmonės šūkavo, kėlė triukšmą, kai kas keikėsi", „kvietė Seimo narius išeiti pasikalbėti", skandavo „Seimą lauk", „vienas metė buteliuką su vandeniu", „kitas - žvyro saują", kažkokie jaunuoliai (labai įdomu - kas ir kieno užsakymu?) kuprinėse atsinešė, taip įtaria kaltinamieji, - ir akmenų, betono gabalų, kiaušinių", vieni bėgo nuo dujų čiurkšlių, kiti apkeikė „orkus", apmėtė kiaušiniais, vienas apspardė skydą, moteris mojavo vėliava, ir užkliudė šalmuotą pareigūną. Akmenimis buvo apmėtyti specialiai sustatyti trys ar penki policijos automobiliai (Policijos vadas Renatas Požėla spaudai gyrėsi, kad naudojo „skandinavišką" metodą: prieš susirinkusius protestuotojus pastatomi automobiliai).  Dar kiti apšaukė Seimo narį Sergejų Jovaišą, kitus „konservatorius", labai arogantiškus politikus. Seimūnas Kęstutis Masiulis stebėjo protestuojančius per Seimo langą, filmavo ir rašė skundus.

VST (Vidaus statutinių pareigūnų) „Orkos" būrio smogikai ir kiti naudojo prieš žmones kovinį ir fizinį smurtą: dujų generatorius (dideli du dujų balionai ant nugarų su gumine žarna ir purškimo pistoletu), „Vinčesterius"- automatus, šaudė guminėmis kulkomis, naudojo granasvaidžius su dujų bei garso granatomis, paprastus (1 litro) dujų balionėlius, lazdas, demonstravo kovinius veiksmus puldami beginklius žmones. Pareigūnai (VST „orkai" ir kiti su dujokaukėmis, šarvais) naudojo granasvaisdžius su garso ir dujų granatomis. Beveik visi ginasi, neprisipažįsta - kaltina žmones, nors ataskaitose rodoma, kad panaudojo JIE granatas, gumines kulkas, dujas, etc...

Vakarui likusių gal apie penkių šimtų žmonių smurtinį išvaikymą prokurorai įvardino „riaušėmis", nors žmonės tenorėjo pasikalbėti su segregacinius „galimybių pasus", represinį, vos ne karinį stovį įvedusiais Seimo politikais, kurie privalėjo dirbti TAUTAI ir nekelti įtampos, kalbėtis su žmonėmis, patikėjusiems seimūnams politinę valdžią.

Bet... Kai tik „konservatoriai" laimi rinkimus, taip nutinka, kad iš paprastų protestų virsta „riaušės" (smurtinis žmonių išvaikymas) ir būtinai panaudojamos pareigūnų represijos prieš eilinius Lietuvos žmones, politikų rinkėjus.

Prisiminkim 2009 m. sausio mėn. profsąjungų protestą ir tuometinio policijos pajėgų vadovo S. Skvernelio nurodymus guminėmis kulkomis apšaudyti, sužaloti žmones, sumušti juos, apiplikyti dujomis (galimai būna pakviesti provokatoriai akmenų pamėtymui), apkaltinimus susirinkusius protestuotojus Seimo langų daužymais, vienu žodžiu - RIAUŠĖMIS.

Istorija pasikartojo, nes vėl „konservatoriai" valdžioje, vėl naujos „riaušės" iš taikaus, didelio ir gražaus politinio, vykusio dieną, protesto (mitingo). Kodėl sakau, kad vykusio dieną? Nes mane, tuo metu dirbusią gimnazijoje mokytoja ir suderinusią protesto organizavimą su Vilniaus sav., pačią paskutinę byloje (net 122-ąją), praėjus beveik  pusei metų, apkaltino taip pat „riaušėmis", nors po dienos vesto renginio išvykau namo. Manau, kad Vilniaus apygardos prokuratūros vadovas, vyr. prokuroras Justas Laucius, gavo politikų užduotį patampyti su kitais žmonėmis ir aktyvią, visuomenišką Vilniaus mokytoją, ginančią Konstituciją. 

Ir dar. Už spontanišką, jausminę kalbą, pasakytą mano taip pat teisėtų, spalio 16 d. eitynių Gedimino prospektu metu, per e-policiją jaunieji LGBT gerbėjai bei pora tokių pat, mano nuomone, policininkų, apkaltino... KARINIU perversmu!

Vilniaus apygardos prokuratūra tuo pagrindu iškėlė man naują bylą ir spalio kalbos „baisinį" poveikį jauniesiems „chunveibinams", prijungė prie rugpjūčio 10-osios bylos. Pasirodo, kad prokurorai beveik po pusmečio nuo rugpjūčio 10-osios protesto nusprendė, jog vakaro „K.RIAUŠĖMS" vadovavo ne Seime sėdinti Bilotaitė su pareigūnų vadais, bet „generolas", lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Astra iš lovos namuose,  „generolas" per  10 km. nuotolį - „mėtė akmenis, daužė mašinas, darkė policinikus, daužė langus ir mušė iki ausų ginkluotus  „orkus"? Pasirodo, visiems kaltinimai absoliučiai vienodi, tik žmonių pavardės pakeistos.

Kiek metų tęsis visas šis CIRKAS ir kiek dar milijonų eurų bus į jį sukišta, kas gali atsakyti? Gal LR Valstybės kontrolė, gal naujai išrinkti vadovauti Seimui, proto nepraradę politikai? 

Gal naujas Prezidentas atskirs visas valdžias nuo įtakų - Seimą nuo Vyriausybės, prokuratūrą, teismus ir policiją - nuo politikų? Gal tada visi ims laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos, jos nelaužys? Ar taip įvyks - pamatysime po rinkimų.

 

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
317
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (132)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar Lietuvoje jau atidarėte maudynių sezoną?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar mokate rusų kalbą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+15 +22 C

+15 +23 C

+14 +19 C

+25 +29 C

+18 +29 C

+21 +26 C

0-6 m/s

0-9 m/s

0-4 m/s