respublika.lt

Olava STRIKULIENĖ: Konservatoriai puikiai žino, ką daro

Publikuota: 2023 gegužės 28 13:20:32, Olava STRIKULIENĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Nelabai kas tiki, kad seimūnai pritartų konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio ir premjerės Ingridos Šimonytė įgeidžiams. Eltos nuotr.

„Respublikos" savaitės akiratyje - Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis ir šios partijos premjerė Ingrida Šimonytė. Viešai, konservatorių prezidiumo vardu, pasiūlę dabartiniam Seimui atsistatydinti ir skelbti naujus parlamento rinkimus. Taip sakant, save perkrauti, nusiskaidrinti.

 

Nes Seimo frakcijose tikrai yra politikų, susitepusių įtartinai panaudotų lėšų kanceliarinėms išlaidoms nuodėme. Ar dar blogiau - viešai neapmokamo, bet neoficialiai apmokamo darbo savivaldybių tarybose nuodėme. O jei Seimas nesutiks nusiskaidrinti, savęs perkrauti, didžiai užsirūstinusi I.Šimonytė pagrasino tuoj po NATO viršūnių susitikimo atsistatydinti iš premjerės pareigų. Kartu su visa savo Vyriausybe. Kas tai? Perdegimo sindromas? Nemanau, kad konservatoriai iš itin degios medžiagos. Veikiau - gerai apgalvotas ėjimas. Projektas - „Konservatoriai patys švariausi".

Turime vieną, stebėtinai įžeidžią partiją. Tiesiog chroniškai įžeidžią. Saulius Skvernelis savo laiku sugebėjo vadovauti Vyriausybei ir sunkiai sirgdamas, ir iš visų pusių puolamas. Buvęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sugebėjo išlaviruoti net tada, kai atrodė neturįs jokių šansų išsilaikyti. Dabartinė premjerė neatrodo nei paliegusi, nei išsigandusi, tik gerokai įsižeidusi. Ant ko? Ant visų. Beveik. Kaip ir pridera bent ant dviejų trečdalių Lietuvos amžinai įsižeidusiai partijai.

Šešėlis, apie kurį žinojo visi

Pakaks, perfrazuojant I.Šimonytę, opozicijai vaidinti „baltus, pūkuotus ir labai teisius". Nes, kaip ir anksčiau, visiems politikams, išskyrus eilinius gyventojus, buvo puikiai žinoma, kad savivaldybių tarybų nariai priklauso šešėlinės ekonomikos sektoriui. Tik ne nelegalaus spirito, narkotikų, bet algų šešėliui. Kai alga buvo užkoduota trintukais, pieštukais, degalais ir kalėdiniais saldainiais. Tad šalies „savivaldybininkai" irgi priklauso šešėliui. Tik ne kriminalinio, bet teisaus baltapūkio sektoriaus. O iš esmės tam pačiam šešėliui, iš kurio Andriaus Kubiliaus vyriausybė kadaise tikėjosi ištraukti apie milijardą tuometinių litų.

Tiesa, A.Kubiliaus vyriausybės finansų ministrė I.Šimonytė vėliau tą milijardą pavadino tautosaka. O dabar, matyt, pati ganėtinai apstulbo. Kai iš tautosakos ėmė lįsti ne slibinai, našlaitėlės Sigutės, bet frakcijos kolegos, trys šios Vyriausybės ministrai. Iš pačios konservatorių partijos prezidiumo - net 5 nariai. O ir visose dabartinio Seimo frakcijose sėdi daug įtartinai susigūžusių „savivaldybininkų". Tiek pozicijoje, tiek opozicijoje. Pusė šimtinės tikrai susidarytų.

Kuo perkrauta Zosė skirsis nuo neperkrautos?

Tiesa, nei G.Landsbergis, nei I.Šimonytė nenaudojo pinigų, skirtų kanceliarinėms išlaidoms. Aiman, bent dviejų iš 141-o Seimo nario nereikės perkrauti. Smalsoka būtų pamatyti, kaip atrodo perkrauta kaimynė Stasė ar Zosė. Lieknesnė? Jaunesnė? Dar smalsiau būtų pamatyti, kaip atrodytų perkrautas Gabrielius. Toks pats nekantrus, lyg spurgos negavęs darželinukas, ar jau kitoks? Ar vis dar atpažįstamas? Vis dar toks pats eiklus, kaip ką tik patekęs į Seimą ir besibarstantis smėliuku?

O dar sakoma, kad žmonės su metais keičiasi. Aiman, nepamatysime, ar dviejų suaugusių sūnų ir dvejų šaunių dukterų tėvas ir pats pagaliau suaugo. Nepamatysime, nes per daug skaidrus. O kitiems seimūnams bus primygtinai siūloma perkrovimo procedūra. Aišku, jei bent 85 Seimo nariai tokiai procedūrai pritars. Sutiks dabartinį parlamentą paleisti.

Galų gale, kodėl jie turėtų pritarti tokiai neplaninei plastinei chirurgijai? Kodėl seimūnai turėtų pritarti I.Šimonytės ir G.Landsbergio įgeidžiui? Kad visi privalo persikrauti, nusiskaidrinti, tapti nekaltais lėliukais ir kupini nekaltybės sugrįžti Seiman? Galbūt. Bet nebūtinai. Nes nebūtinai rinkėjai jų vėl pageidaus. O jei nebūtinai, tai kokia, atsiprašant, politikui asmeninė nauda, kad patapo nekaltu lėliuku?

Nori, kad Lietuva ir opozicija išsigąstų

Negi manote, kad G.Landsbergis ir I.Šimonytė tiki, jog Seimas save paleis? Žmonės pamirš savisaugą? Atsisakys dar visus metus gauti stabilias pajamas ir jau šią vasarą ners į nežinią? Neturint šimtaprocentinės garantijos, jog būsi išrinktas į kitos kadencijos Seimą? Aišku, jog G.Landsbergis ir I.Šimonytė taip nemano!

Galų gale, kodėl piliečiai turėtų vėl rinkti tuos pačius politikus, kurie savo noru pasileido. Taip sakant, dezertyravo, kai valstybėje tiek spręstinų problemų. Konservatoriai tiesiog nori, kad opozicija išsigąstų. Labai. Konservatoriai tikisi, kad opozicija ir Gitanas Nausėda ims blaškytis, kad Seimas nė už ką nepasileis ir bus galima visuomenei pareikšti, kad visi, išskyrus konservatorius, yra menkystos. Nes bijo nusiskaidrinti. O vėliau konservatoriai trimituos, kad, kai I.Šimonytė atsistatydino ir buvo šansas formuoti naują Vyriausybę, visa opozicija nėrė į krūmus.

Ir labai tikėtina, jog taip ir bus. Nes koks kvailys perims iš I.Šimonytės rankų sprogmenį? Sutiks tapti nauju premjeru ar ministre, kai dirbti liks tik metai? Tokia partija, kuri ryžtųsi formuoti naująją Vyriausybę, rizikuotų prakišti Seimo rinkimus. Nes Lietuvos laukia ekonomiškai sunkūs metai, o nauji ministrai ką nors prasmingo nuveikti vis vien nespėtų.

Tiesa, piliečiai dar puikiai spėtų išreikšti savo nusivylimą, nepasitenkinimą ir naująja Vyriausybe. Kad buvo „pišas", o dabar - šnipštas. O konservatoriai prieš naujo Seimo rinkimus dar turėtų visus metus, per kuriuos galėtų kritikuoti, šaipytis ne tik iš dabartinės opozicijos, bet ir iš abiejų rūšių liberalų. Kad prieš rinkėjus vėl galėtų išsigryninti kaip konservatyvi partija.

I.Šimonytė tai puikiai supranta. Todėl šiuo metu tik gana sadistiškai šaiposi. Neieško naujo ministro į profesorės Jurgitos Šiugždinienės vietą. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vairą patiki bakalaurei Evelinai Dobrovolskai. Tai jau panašiau ne į brandžios politikės laikyseną, bet į mergaitišką kerštą visai šalies švietimo, mokslo bendruomenei. Neįvertinote, ką turėjote, tai dabar kentėkite. Rugsėjį jūsų lauks ne mokslo metai, bet džiazas su visomis laisvomis improvizacijomis. Gaila, mokinukai tuoj išeis atostogų. Nespės nuoširdžiai apsidžiaugti, kad jais dabar rūpinsis tatuiruota ministrė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
362
F

Dienos klausimas

Ar vairuojant visada laikotės kelių eismo taisyklių?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Š.m. antrame ketvirtyje vidutinės darbo pajamos šalyje siekė 1230 eurų „į rankas“. Jūsų pajamos:

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+14 +18 C

+12 +16 C

 

+8 +16 C

+14 +18 C

+12 +16 C

 

+15 +18 C

0-8 m/s

0-7 m/s

 

0-6 m/s