respublika.lt

Vitas TOMKUS: AR LENGVA BŪTI LIETUVIU LIETUVOJE?

+ Autoriaus trigrašis

(519)
Publikuota: 2023 lapkričio 29 12:01:00, Vitas TOMKUS
×
nuotr. 2 nuotr.
Zino Kazėno nuotr.

Tikiu, kad dauguma Lietuvos emigrantų man atsakytų kalambūriškai: „Lengva būti, bet sunku išbūti!" Deja, man ir likusiems tautiečiams, čia seniai nebe juokai.

 

 

Pradžiai perspėsiu visus kitataučius bei mišrūnus: šio teksto geriau neskaitykit. Tik supyksit ir susinervinsit. Po to pradėsite mane koneveikti komentaruose ir skųsti įvairioms komisijoms bei prokurorams.

Ir tai nebus sudėtinga, nes tik atsibastęs kitatautis ar koks vietinis mišrūnas, net nerinkdamas žodžių gali žeminti lietuvių Tautą. Kalbu ne apie konservatorių numylėtinius šurajevus su ramanauskais, nežinia nuo ko ir dėl ko pagimdytus ir išaukštintus. Yra už juos pavojingesnių, kuriuos mūsų valdžia ir medaliais apdovanojo, ir milijonais apipylė.

Pavyzdžiui, Žydų bendruomenės pirmininkė Faina. (Nors man ji visai ne „faina".) Ar įsivaizduojate, kad koks nors grynaveislis lietuvis drįstų pasielgti taip, kaip ji, kuri per Lietuvos televiziją atvirai pareiškė: "Žydai nekenčia lietuvių daug labiau, negu lietuviai - žydų!"

Ir niekas nieko!?

O jeigu lietuvis jai atsikirstų tuo pačiu? Ar įsivaizduojate kas jo lauktų? Jei vis tik atsiras koks drąsuolis, pasiryžęs tai padaryti, siūlau atidžiai išklausyti mano draugiško patarimo: rekomenduoju prieš tai apsipjaustyti ir apsiskelbti gėjumi. Nes tik dviguba apsauga padės išvengti prokurorų ir teismo.

Nemanau, kad pasakiau ką nors naujo... Apie tai rašiau dar prieš dvidešimt metų, tik niekas nepatikėjo, išskyrus apmokamą Sorošo gvardiją, kuri suorganizavo šlykščią šmeižto kampaniją ir viešai pasmerkė „Respubliką" bei jos redaktorius.

Ta proga skubu, kol dar galiu, pasiteisinti savo likusiems skaitytojams, kodėl taip ilgai nerašiau?

Nenorėjau meluoti, nes per karą teisybės rašyti nebegalima. Ne tik dėl sugriežtintos cenzūros, bet ir dėl sąmoningai skleidžiamos dezinformacijos, siekiant suklaidinti priešininką. Todėl per daug gilintis į tai, kas laimi - Rusija ar NATO - nėra jokios prasmės. Juolab, kad bet kuriuo atveju mums tai brangiai kainuos.

Labai brangiai!

Kodėl rašau dabar? Nesu tikras, ar dar ilgai tokią galimybę turėsiu, nes jei neliks paskutinio nacionalinio lietuviško dienraščio, beliks internetinės džiunglės, kuriose išgyvena tik stipriausieji ir prisitaikėliai. Kadangi savęs prie tokių nepriskiriu, belieka priminti kaip veikia džiunglių įstatymas...

Būsi „suvalgytas" ir užblokuotas!

Manau, tai patyrė ne vienas, bandęs pasakyti arba parašyti tai, ką galvoja. Tas pats laukia ir dviejų lietuviškų egzempliorių seime: Petro Gražulio ir Remigijaus Žemaitaičio. Abu bandė atstovauti mūsų, t.y. - lietuvių rinkėjų interesus, bet užsienio kapitalo valdoma žiniasklaida su konservatorių LRT juos abu pavertė klounais ir skandalistais, kuriuos reikia tučtuojau (skubos tvarka) pašalinti iš seimo ir izoliuoti nuo visuomenės.

Iš savo asmeninės patirties puikiai žinau, kad vietiniai lietuviai jų negins, geriausiu atveju „nuo sofkutės" parašys komentarą su patarimu: nepasiduoti mišrūnams ir kovoti iki galo. Deja, nebeišgaliu tylėti, kai matau, kad artėja galas ne tik lietuviams, bet ir Lietuvai. Galbūt jos teritorija išliks. Gal ne visa, nes savo dalį gali „atsiriekti" ir lenkas, ir vokietis. Ką jau bekalbėti apie rusus, kurie abi tas dalis mums padovanojo. (Žinoma, jeigu jiems pavyks iš čia išvyti visokius bėglius ir emigrantus iš kraštų įvairiausių, nes tikrai bus nelengva - juk dauguma jų ir apšaudyti, ir deginti, ir bombarduoti.)

Tad kaip mums, likusiems lietuviams, savo protėvių šalyje išgyventi?

Siūlau neatsilikti nuo mados (arba „trendo" kaip dabar sakoma).

Nūnai prieš diskriminaciją pasisako daug kas: moterys, lezbietės, gėjai, emigrantai, semitai (ne tik žydai, bet ir palestiniečiai). Aršiai gina savo globotinių teises kačių, šunų ir net triušiukų augintojai. Tad ar ne metas pradėti ginti save pačius, kad visokie invaziniai padarai bei mišrūnai šliužai nebežemintų ir nebenaikintų mūsų vietinių?

Argi nematote, ką su mumis išdarinėja valdžia? O kas mus valdo? Premjerė - pusiau lenkė, kurios šeimoje buvo kalbama „po polsky", seimo pirmininkė - pusiau rusė, kurios tėvas čia su rusų tanku atvyko, apie ištatuiruotą ministrę net nekalbėsiu, tik priminsiu, kad dar neseniai ir iš prezidentūros mus tvarkė pusiau rusė, pusiau tulpė, pusiau burokevičiūtė. (Atsiprašau, kad per daug pusių priskaičiavau, nors galėčiau ir dar daugiau jos „juodų" pusių išvardinti.)

Galbūt ir jos nekenčia mūsų lietuviukų kaip ir nefaina Faina? (Bent pagal valdžios potvarkius taip atrodo.)

Pabaigai - tradicinis klausimas: Ką konkrečiai siūlai, mulki, užuot burną aušinęs?

Žinau, kad naivu būtų agituoti visus eiti į rinkimus ir pradžiai išsirinkti bent jau ne konservatorius, kurie taip išpampo valdžioje, kad bet kada gali sprogti su savo partneriais bei partnerystėmis. O kas po to? Penėsime prie lovio jau kitus, kurie galbūt bus dar alkanesni? Deja, negaliu garantuoti, nors...

Kadaise pradėjau kovą už Nepriklausomą Lietuvą su „Respublikos" laikraščiu, kuris rėmė Sąjūdžio idėjas ir programą, kuri šiandien, deja, nebemadinga. Galėčiau ir vėl tapti partiniu ruporu, tarkim, naujai susikūrusiai RESPUBLIKOS PARTIJAI ir jos Respublikonams, jeigu rasis jėga, kuri vienytų, o ne skaldytų Tautą ir pradėtų burti lietuvį prie lietuvio. Ne „prieš" kažką, o - „už"!

Už savo protėvių žemę, už savo gimtąją kalbą, už savo paveldėtas tradicijas.

Už teisę išlikti savimi savo Lietuvėlėje!

Autoriaus trigrašis: Dar kartą gerai pagalvojau ir štai ką sugalvojau: piktybinius mišrūnus, o ypač - invazinius šliužus valdžioje galima būtų panaudoti taip, kad jie "dirbtų mūsų naudai ir šalies gėrybei". Reikia išnaudoti tai, ką jie labai gerai moka daryti! Juk visi matėt ir girdėjot, kaip jie atkakliai klausinėjo: "Kieno KRYMAS?" Šis klausimas ne kartą skambėjo net iš aukščiausių šalies vadovų lūpų! Belieka jį suformuluoti taip, kad atsakymas duotų naudą visai Lietuvai. Pavyzdžiui: "Kieno IGNITIS?"

Susiję straipsniai:

KAIP AŠ OŽIUS GANIAU!

JEI MIRTI - TIK SU MUZIKA!!!

PO VELNIŲ! KUR VAKARIETIŠKOS VERTYBĖS?!

ŽLUGO DAR VIENAS KONSERVATORIŲ MITAS! 

AR JAU METAS MUMS VISIEMS SUDĖTI ŠAUKŠTUS?

ŠIANDIEN LYGIAI 35 METAI, KAI LIETUVOJE UŽGIMĖ NAUJAS STABAS

KADA, KAIP IR KODĖL GIMĖ LANDSBERGIO KULTAS

Atgijo naujai senas V.L. šūkis: „Ginkluotis, ginkluotis ir dar kartą ginkluotis!"

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
921
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (519)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar lankysitės Knygų mugėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar galvojate emigruoti iš Lietuvos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+4 +6 C

+2 +6 C

-1 +3 C

+4 +6 C

+2 +9 C

+6 +9 C

0-7 m/s

0-9 m/s

0-6 m/s