Į Sauliaus Skvernelio, kaip Seimo pirmininko, rankas pateko vykdomosios valdžios kontrolės mandatas. Saulius reguliuos ir nustatys Vyriausybės judėjimo greitį ir kryptį. Taigi, Sauliaus delne atsirado ir vykdomosios, ir politinės įstatymleidybos vadžios. Jeigu kas to dar nesupranta, tai greit supras.
Saulius Skvernelis greit atsikratys ir Remigijumi Žemaitaičiu. Saulius pasiūlė, o dauguma pritarė sutarimui, kad, prokurorei pareikalavus Žemaitaičio byloje sustabdyti Seimo nario įgaliojimus, tam iškart bus pritarta. Su tuo sutiko ir Žemaitaitis. Tai reiškia, kad „Nemuno Aušros" žvaigždė gali atsidurti už Seimo sienų.
Gana keblioje padėtyje atsidurs prezidentas Gitanas Nausėda - visi jo įstatymdavystės veto bus atmesti su vėjeliu. Sena žaizda neužgyja. Saulius Skvernelis nesileis, kad į Seimo reikalus kištųsi ne Seimo narys. (Pone Prezidente, tvarkai valstybės užsienio reikalus, tai ir tvarkyk, viduje susitvarkysime patys, nes geriau nei kas kitas žinome, kaip tvarkytis).
Paradoksas: socialdemokratų siekis užsitikrinti konstitucinę Seimo daugumą atsisuks prieš socdemus ir prezidentą. Įleisk kurmį į daržą, tai visas daržoves iškilnos. Kas to nesupranta, greit supras iškilnojant Ingridos Šimonytės vyriausybės parengtą 2025 metų valstybės biudžetą. Ten Saulius įves „savo matymą".
Saulius visaip tyčiojosi iš Ramūno Karbauskio, kad tas partijai vadovauja nuo galinės sėdynės. Nuo galinės sėdynės iš Briuselio socdemams vadovauja Vilija Blinkevičiūtė.
Pašalintas iš Seimo nuo galinės sėdynės savo sukurtai partijai vadovaus ir Žemaitaitis. Ar atsiras bent vienas šviesaus proto žmogus, kuris imtų tvirtinti, kad kažkas iš kažkur nuo galinės sėdynės nevadovavo Ingridai Šimonytei ir Viktorijai Čmilytei-Nielsen.
Nuo galinės sėdynės Sauliui Skverneliui nevadovaus tik prezidentas, regėsime visiškai atvirkščią procesą. Konfliktas su prezidentu liepsnos skaisčiau nei konservatorių vyriausybės laikais. Opozicija bus nustumta į užribius.