respublika.lt

Nenoriu nuskambėti kaip „vatnikė“, bet...

Publikuota: 2023 vasario 02 13:15:09, Aktyvi pensininkė JANINA
×
nuotr. 1 nuotr.
Nuo šiol valstybės biudžeto lėšomis ukrainiečiams vaistinėse bus apmokami receptiniai vaistiniai preparatai, kuriuos gydytojas paskyrė pacientui pagal Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą ligų sąrašą. Redakcijos archyvo nuotr.

Kątik perskaičiau, kad Lietuvoje ukrainiečiams bus nemokamai išduodami receptiniai vaistai. Labai gražus gestas, ukrainiečiai čia atvyko kamuojami ligų, todėl privalome jiems suteikti gydymą, pasirūpinti jų sveikata. Bet kodėl vaistus turime duoti nemokamai VISIEMS UKRAINIEČIAMS?

 

Gyvenu netoli rusakalbės pagrindinės mokyklos. Joje nuo pernai ugdomi ir pabėgėlių iš Ukrainos vaikai, tad kasdien stebiu jų „migraciją" iš ir į mokyklą. Jei tuo metu būnu lauke, pasilabiname su tėveliais. Nuostabūs žmonės - nieko negaliu pasakyt. Yra gyvenančių pas lietuvius, yra jau ir būstus besinuomojančių. Tikrai įvairių. Viena žavi ukrainietė savo du berniukus kas rytą į mokyklą atveža baltu, kaip kątik iškritęs sniegas, džipu. Automobiliu, kurio vertė didesnė nei mano buto Fabijoniškėse... Ar jai reikia mūsų dovanojamų nemokamų vaistų? Ne. Ji gali už juos susimokėti.

Man atrodo, kad tokiais sprendimais valdžia tik didina visuomenės pyktį, skatina priešpriešą ukrainiečiams. Patys pagalvokite: suprantama, jog ligų kamuojamai priešpensinio amžiaus lietuvei, bus labai skaudu žinoti, jog ji už vaistus širdžiai turi sumokėti 23 eurus, o ukrainietė juos gaus veltui. Nuoskaudos spaudžiama moteris nenorės girdėti naujo raginimo paaukoti kariaujančiai Ukrainai, o pamačiusi šios šalies vėliavą į ją sureaguos kaip bulius į raudoną skraistę. Tai pavojinga. Skaičiau komentarus internete - jie baisūs. Žmonės nusivylę, sako, jog tiek valdžios dėmesio, kiek skiriama ukrainiečiams, nėra patyrę. Nesakykite, kad jie „vatnikai". Tai geri, paprasti mūsų lietuviai. Tiesiog jie mato, kad vietomis perlenkiama lazda. Juk neremiami ABSOLIUČIAI visi lietuviai. Norint gauti kompensacijas, reikia pateikti dokumentus, parodyti pajamas. Todėl ir kalbant apie pagalbą ukrainiečiams, nereikėtų ją dalinti aklai VISIEMS.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
926
F

Dienos klausimas

Kaip vertinate Finansų ministerijos pristatytą naują mokesčių reformą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „TikTok"?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+4 +10 C

 

+3 +7 C

+9 +13 C

+6 +13 C

 

+4 +8 C

0-8 m/s

0-7 m/s

 

0-5 m/s