Valstybinė energetikos reguliavimo taryba bei šilumos tiekėjai toliau ciniškai bendrauja su vartotojais. Normalu, kad, kai iš tiesų reikia šilumos, už jos tiekimą ateina sąskaitos. Tačiau kai šiltuoju metų laiku aiškinama, jog šildymas atpigo, tai jau daugiau nei cinizmas.
Šią savaitę paaiškėjo, kad gegužę vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 6,05 ct/kWh (be PVM): palyginus su balandžiu, kilovatvalandės kaina (6,76 ct/kWh) mažėja 10,50 proc.
Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu (2024 m. gegužės mėn. - 6,15 ct/kWh) kilovatvalandės kaina mažėja 1,63 proc.
Tik pamirštama paminėti, kad gegužę šilumos sezonas jau būna pasibaigęs, išskyrus vartotojus, kurie „išdalina" mokėjimus per visus metus.
Ar ne tas pats būtų, jei verslininkai gegužę paskelbtų, jog šį mėnesį Kalėdų eglutės, lyginant su balandžiu, atpigo kažkiek procentų?
Arba jei informuotų, kad gruodį vėdinimo įranga atpigo, lyginant su lapkričiu?
Nelabai įsivaizduoju, koks normalus šilumos tiekėjas šilumą į namus tiekia ir gegužę ar birželį, kai oficialus šildymo sezonas visose savivaldybėse būna pasibaigęs.
Jei tiekia, tai jau turbūt yra Baudžiamojo kodekso klausimas - pinigų lupimas iš klientų už ne tik kad nebūtiną paslaugą, bet net ir už kenkiančią (kas nori papildomos šilumos, kai už lango plius 20 ar daugiau?).
Kita vertus, gal ir verta klientus „paguosti", jog ir šiluma kartais pinga. Ypač dabar, kai PVM tarifas nebėra nulinis.
Turiu mintyje centrinės šilumos vartotojus, nes visiems kitiems PVM kaip buvo 21 proc., taip ir liko - besišildantiems dujomis, durpėmis ir pan.
Dabartiniai valdantieji užsiminė, kad PVM lengvatą centriniam šildymui iš viso reikia panaikinti. Koks kilo pasipiktinimas! Kodėl niekas nesipiktino, kai visiems kitiems buvo taikomas 21 proc. PVM tarifas?
Kiekvienas žiūri tik į save.