Atrodo, kad nuo valdžios besitraukiantys dabartiniai valdantieji daro viską, jog juos pakeičiantiems politikams atitektų kuo sunkesnis palikimas. Nors kitų metų biudžeto pajamos numatomos gerokai didesnės nei šiemet, mažinamas finansavimas pačioms opiausioms problemoms spręsti.
Ekonomistai ir kiti specialistai pripažįsta, kad vienas svarbiausių dalykų ekonomikoje - kelių infrastruktūra. Ypač turint mintyje, jog esame tranzitinė šalis.
Tačiau kaip pareiškė asociacijos „Lietuvos keliai" vadovas Šarūnas Frolenko „esamo kelių tinklo remontui ir palaikymui 2025 m. lėšų iš esmės nebus".
Net susisiekimo ministras Marius Skuodis pripažino, kad lėšų kitąmet numatyta apie 600 mln. eurų mažiau nei reikėtų. Neslepiama: nedidinant investicijų į kelius, jau artimiausiais metais prognozuojamas ženklus jų būklės blogėjimas.
O blogų tiltų kiekis nuo dabar žinomų 110-120 išaugtų bent iki 200.
Tačiau tai dar ne viskas. Jau kelerius metus iš eilės mokslo metų pradžioje stringa ugdymo procesas dėl vadovėlių trūkumo. Šiemet - tas pats, dar pavasarį pranešta, kad vadovėliai mokyklas pasieks gerokai po mokslo metų pradžios.
Nepaisant to, 2025-iesiems valstybės biudžete, pateiktame Seimui, numatyta vadovėlių įsigijimui skirti 8 mln. eurų mažiau nei buvo skiriama pastaruosius dvejus metus.
Ir dar vienas „nepaisant to" - nors kai kurios sritys „karpomos", o pajamos auga, valstybės skola tik didės.
„Didinote išlaidas, priimdami įvairius įstatymus, didinote finansinius įsipareigojimus neturėdami tvarių ilgalaikių pajamų, nekreipėte dėmesio į Valstybės kontrolės pastabas.
Ateinančiais metais numatėte, kad skolinsitės virš 5 mlrd. eurų, ko nebuvo nuo 2020 metų. Ekonomika augs 5,5 proc., infliacija - 2,5 proc., tai reiškia, kad Lietuvos ateitį parduodate skolindamiesi vardan trumpalaikių politinių sprendimų", - Vyriausybei priekaištavo parlamentaras, ekspremjeras Algirdas Butkevičius.