Nesistebėkite tokiu klausimu. Pasirodo, šiandien tai labai opi problema.
Feisbukas beveik kasdien man perša mintį, kad Kalėdoms turėčiau apsirūpinti šiuo skanėstu - ar sau, ar dovanoms.
Kodėl būtent juo? Nežinau, nes nesu šio gėrio ragavusi.
Dubajaus šokolado vajus prasidėjo dar vasarą - būtent tada socialiniuose tinkluose pastebėjau kone visuotinį lietuvių poreikį paragauti šito stebuklo. Kuriuo, beje, beveik niekas neprekiauja, o įsigyti galima tik užsisakius iš anksto!
O dabar prisėskite, nes tuoj parašysiu šio skanėsto kainą. Už 220 g Dubajaus šokolado su pistacijų kremo įdaru teks sumokėti 16 eurų plius pristatymas - 4 eurai! Taigi 20 eurų už šokoladuką, jeigu norite bent fantazijose pasijausti Jungtinių Arabų Emyratų šeichu!
Kai už tokią sumą tikrai gero juodojo „Pergalės" šokolado nusipirktumėt bent 20 vnt.!
Aišku, kad Dubajaus šokolado poreikis - išpūstas reklamos burbulas. Jo ragavę žmonės nei iš euforijos alpsta, nei puola užsisakyti dar.
O ir interneto algoritmas aiškus - vieną kartą pasiguglink „Dubajaus šokoladas" ir visuose puslapiuose artimiausiu metu matysi tokią pasiūlą.
Pasiguglink „pigus unitazas" ir skęsi kitokioje košėje...
Kita vertus, tai puikus įrodymas, kaip galima už brangiai parduoti bet ką. Ir būtinai atsiras, kas pirks.
„Lietuvos bankų sąskaitose guli beveik 16 mlrd. eurų neįdarbintų pinigų, - skelbia pranešimas spaudai. - Jei bent pusė šių lėšų būtų padėta terminuotuosiuose indėliuose už 2-3 proc. palūkanas, gyventojai per metus galėtų papildomai uždirbti 160-240 mln. eurų."
O kur dar milijonai, gulintys stalčiuose, kojinėse ar užkasti trilitriniuose stiklainiuose!
Žodžiu, neškit, milijonieriai, savo turtus bankams, o jau jie jums paaiškins, kur juos išleisti.
Tik štai paradoksas: jeigu pusė feisbuko ieško, kur nusipirkti egzotiško šokolado, o bankai skelbia, kad lietuviai - kone milijardieriai, kodėl artėjant didžiausioms metų šventėms prašoma eilinį kartą paaukoti sergantiems vaikams ir alkstantiems senukams?
PAPILDYMAS: Nusipirkau mažulytį Dubajaus šokoladuką, paragavom keturiese. Išvada - jokio stebuklo. "Visai nieko" - dauguma įvertino taip. Tad ar verta už "nieko" mokėti brangiai - spręskite patys.