respublika.lt

Olava STRIKULIENĖ: Antros pakopos pensija ar antros pakopos afera?

Publikuota: 2023 sausio 31 15:27:20, Olava STRIKULIENĖ
×
nuotr. 3 nuotr.
Pixabay nuotr.

Politikai, ypač prieš rinkimus, mėgsta pakalbėti, kad būtina kažkaip patobulinti pensijų kaupimo II pakopos fondų veiklą. Matyt, su silikonu, masažais ir botulino injekcijomis...O kam tą veiklą tobulinti? Aferas tobulina tik aferistai.

 

Antros pakopos pensijų fondus paprasčiausiai reikia naikinti. O sukauptus pinigus atiduoti žmonėms. Pvz., prieš Velykas ar Mindaugines. Nes tokį, atsiprašant, kaupimą žmogus gali susiorganizuoti ir savo spintoje. Atidėdamas po kelis eurus kas mėnesį. Skirtumas tik toks, jog spinta pinigus atiduos iškart. Vos išėjus į pensiją. Be jokio anuiteto ir spintos išlaikymo.

Prieš kelis dešimtmečius lietuviams buvo įbrukta graži pasakėlė, kaip praturtėsime išėję į pensijas. Jei dalį savo uždirbtų pinigų atiduosime II pakopos fondams. Kiek prisimenu, naivuolių agitacija vyko dviem būdais. Politikai aistringai aimanavo, jog tuoj bankrutuos „Sodra". O viena Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje dabar jau nedirbanti persona aistringai agitavo už privačius fondus. Beveik neišlįsdama iš televizoriaus.

Kas nenori solidesnės pensijos? Tad žmonės, nieko negirdėję apie anuitetus, o jei girdėję, tai vis vien nesupratę ar pernelyg pasitikėję valdžia, sulindo į pensijų kaupimo fondus. Savo noru, o vėliau ir prievarta. Pasaka neišsipildė. „Sodra" nebankrutavo. O lietuvis bent kiek solidesnės pensijos irgi negavo. Na, ko bus vertas 20-30 Eur priedas po 10 metų? Nuvertės iki 2-3 Eur. Už tiek nepagulėsi po palme.

Tai buvo šlykšti valstybinė afera - suteikti žmonėms viltį ir juos išdurti. Įkinkyti patiklius piliečius. Kad jie savo pinigais išlaikytų II pakopos fondų administratorius. Tačiau Seimas ir dabar neišdrįsta sustabdyti atviro pasipinigavimo. O kodėl neišdrįsta? Negi taip malonu būti valstybinės aferos dalyviais? Nebent jau patys supančioti paskolomis.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
220
F

Dienos klausimas

Kaip vertinate Finansų ministerijos pristatytą naują mokesčių reformą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „TikTok"?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+4 +10 C

 

+3 +7 C

+9 +13 C

+6 +13 C

 

+4 +8 C

0-8 m/s

0-7 m/s

 

0-5 m/s