„9 kartus pamatuok, 10 kirpk" - gerą patarimą duoda patarlė. Bet ji, aišku, iš liaudies išminties klodų, tad ir skirta - liaudžiai. Valdininkai tokiomis nesąmonėmis nesivadovauja. Todėl ir tratina pinigus vėjais. Gal ir nebūtų pikta, jei tie pinigai nebūtų... liaudies.
Neveiklumu dažnai kaltinami prokurorai nusprendė ginti viešąjį interesą ir Vilniaus miesto savivaldybei tėškė: „susiaurintos gatvės turi būti atlaisvintos!" Valdininkėliai paburbėjo, žinoma, pasitelkę Minsko ir Briuselio palyginimus, bet kelias gatves greičiausiai paplatins. Nelabai jau čia su prokurorais pasiginčyti. Gerai? Žinoma, bet kaip iš pradžių jas siaurino, taip dabar jas platins už vilniečių pinigus.
Gatvių humanizavimui Vilnius nepagailėjo 25 mln. eurų vilniečių pinigų. Kiek kainavo konkrečios prokuratūrai užkliuvusios gatvės - neaišku, negi biurokratai dabar smulkinsis keliuose milijonuose, bet, pavyzdžiui, žinoma, kad Algirdo gatvės rekonstrukcija kainavo 2,6mln. eurų. Tad, jeigu ją reikėtų vėl perdarinėti, greičiausiai milijoną tektų atseikėti. Iš kieno kišenės? Tai žinoma, kad ne iš valdininkų!
Bet juk ši nesąmonė buvo užprogramuota nuo pat siaurinimo starto. Vienas po kito pasipylė komentarai, jog sunku automobiliams prasilenkti, buvo pastabų ir iš viešojo transporto vairuotojų, ir iš tų pačių ugniagesių, kurie atkreipė prokuratūros dėmesį į problemą. Tačiau sostinės klerkai, užsidėję rožinius akinius, atsikirtinėjo, jog jie geriau už visus viską žino. Tai jei tie visažiniai ignoravo pastabas, bet pridarė broko, tegul dabar ir taiso padėtį iš savo kišenės. Kodėl už juos vėl turės kentėti kiti?
Pažįstamas sako, kad valdininkai, blogai pamatavę, paskaičiavę, dėję parašus ant brokuoto projekto, turėtų ne tik sumokėti, bet ir pasėdėti grotuotoje belangėje. Aš nesutinku, mat nenoriu, kad visuomenė ir toliau juos išlaikytų. Be to, humanizavimas dabar madingas ne tik laisvėje, kalėjimai atlaisvinami ir už tokius „niekus" nesodinama. Tad tegul eina lauk iš miesto išlaikytinių, ieškosi darbo ir iki gyvenimo galo moka už savo broką. Kai vienas, kitas valdininkas bus priverstas mokėti už klaidas - tada kiti gerai pagalvos, ar nesitarti su visuomene, tarnybomis, ar tikrai yra tokie visažiniai, kad gali nevaržomai švaistyti svetimus pinigus.