Prieš dvejus metus dabartinė Lietuvos Vyriausybė pademonstravo „vertybinę politiką" ir vienintelė pasaulyje atidarė Taivano atstovybę. Nes taip reikia, nes pasak URM vadovo ir garsiausio Lietuvos anūko Gabrieliaus Landsbergio, su Kinija, viena didžiausių pasaulio ekonomikų, reikia kalbėti iš jėgos pozicijų.
Pekinas, kuris Taivaną laiko neatsiejama Kinijos dalimi, netruko sureaguoti į tokį Vilniaus išsišokimą ir „ištrynė" Lietuvą iš savo ekonominių žemėlapių. Taip pat iš Vilniaus išvyko kroviniais tiek Lietuvos geležinkelius, tiek Klaipėdos uostą žadėjęs aprūpinti Kinijos ambasadorius.
Vis dar ekonomikos ir inovacijų ministrė, politologų vertinimu, mirštančios Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė tuomet verslininkus bandė nuraminti, kad Kinijos rinkų praradimą esą kompensuos milijonus Lietuvoje pasirengęs investuoti Taivanas. Praėjo dveji metai ir tapo aišku, kad „kosmoso užkariautojos" kalbos taip ir liko kalbomis. Taivanas ne tik neskuba masiškai investuoti Lietuvoje, bet ir puslaidininkių gamyklą nusprendė statyti Vokietijoje.
Beje, kol mūsų valdantieji toliau svaigsta apie „vertybinę politiką", tiek Prancūzijos prezidentas E.Makronas, tiek Vokietijos kancleris O.Šolcas skuba gerinti santykius ir stiprinti bendradarbiavimą su Pekinu.
Dar daugiau, vasarą JAV valstybės sekretorius E.Blinkenas, o pastarosiomis dienomis ir ES užsienio politikos vadovas Ž.Borelis pareiškė, kad nors ir nori bendradarbiauti su Taivanu, kaip nepriklausomos valstybės jo nemato.
Ir tik „geriausia kas nutiko Lietuvai" toliau laikosi pasirinkto ir vis labiau mūsų šaliai kenkiančio kurso.
Štai ir dabar Seimo pirmininkė, liberalų vedlė Viktorija Čmilytė-Nielsen, nepaisant opozicijos kritikos, planuoja skristi į Taivaną. Tam pritaria ir, kiek pamenu, nieko iš prieš rinkimus žadėtų darbų nenuveikęs prezidentas Gitanas Nausėda. Tai yra, esantys valdžioje ir toliau lipa ant to paties grėblio.
Stebiu visą tai ir mąstau - jie vis dar nesupranta ką daro ar tiesiog taip smaginasi?