Su darbuotojais susitikęs „Google" generalinis direktorius Sundaras Pičai (Sundar Pichai) nurodė, kad 2025-ieji bus lūžio metai dirbtinio intelekto kūrimo srityje.
Pasak jo, statymai yra dideli, o „Google" susiduria su rimtais iššūkiais: aršia konkurencija, antimonopoliniais tyrimais ir poreikiu išlaikyti lyderystę sparčiai besivystančioje pramonėje. Apie tai pranešė CNBC.
S.Pičai pabrėžė, kad svarbu spartinti vystymosi tempą ir išspręsti neatidėliotinas vartotojų problemas. Juolab kad bendrovė patiria spaudimą dėl ieškinių: rugpjūtį „Google" buvo pripažinta kalta dėl neteisėtos monopolijos paieškų rinkoje, o JAV teisingumo departamentas pareikalavo atsiriboti nuo „Chrome" projekto.
Didžiosios Britanijos valdžios institucijos taip pat pateikė ieškinius dėl antimonopolinių taisyklių pažeidimo. Šie procesai yra susiję su „Google" verslo apimtimi ir technologijų poveikiu visuomenei.
Nepaisant dominavimo paieškos sistemų rinkoje, generatyvinio dirbtinio intelekto sukūrimas paskatino stiprių konkurentų, tokių kaip „OpenAI" ir „Perplexity", atsiradimą. „Google" mėgina kovoti su šiuo iššūkiu teikdama pirmenybę savo „Gemini" kalbos modeliui, kuriuo siekiama pritraukti daugiau nei pusę milijardo vartotojų.
S.Pičai pripažino, kad 2025 m. „Google" gali šiek tiek atsilikti nuo konkurentų, tačiau teigė tikįs, kad jie kuria geriausią produktą rinkoje. Vienas iš „DeepMind" bendraautorių, Demisas Hasabis (Demis Hassabi) pristatė planus sukurti universalų dirbtinio intelekto asistentą „Project Astra", kuris turėtų būti atnaujintas pirmąjį 2025 m. pusmetį. Jis patikino, kad „Google" neplanuoja įvesti mokamos prenumeratos, kokią siūlo „OpenAI".
„Google Labs" generalinis direktorius Džošas Vudvordas (Josh Woodward) pristatė naujus produktus, įskaitant „Jules" programavimo asistentą ir „NotebookLM" tinklalaidžių įrankius. „AI Chrome" plėtinys „Project Mariner" jau integruotas į „Google" žemėlapius ir teikia informaciją apie geriausius „Tripadvisor" restoranus.