Pasaulyje padvigubėjus paukščių gripo protrūkių, anot pranešimo, didėja rizika, kad virusas taps perduodamas žmogaus žmogui. Iš viso pernai 55 šalyse registruoti 1 022 paukščių gripo protrūkiai – gerokai daugiau nei 2023 m., kai jų buvo suskaičiuota 459, penktadienį pranešė Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacija (WOAH). Organizacijos vadovė Emmanuelle Soubeyran kalbėjo apie „nerimą keliančią“ tendenciją, nes keičiasi viruso plitimo pobūdis.
Paukščių gripo protrūkiai tarp tokių žinduolių, kaip galvijai, šunys ir katės, anot ataskaitos, didina tikimybę, kad virusas prisitaikys taip, kad galės būti perduodamas ir žmogaus žmogui. Pastaruoju metu paukščių gripas pirmiausiai plito galvijų ūkiuose JAV ir rodė mutacijos požymių.
Į Baltuosius rūmus sugrįžus JAV prezidentui Donaldui Trumpui, mažinamas finansavimas JAV sveikatos priežiūros ir mokslinių tyrimų įstaigoms. Be kita ko, buvo atleisti visi specialios epidemijų tyrimų programos darbuotojai.
Paukščių gripas yra ne tik gyvūnų sveikatos krizė, bet ir „tarptautinė ekstremali situacija, kuri destabilizuoja žemės ūkį, maisto saugą, prekybą ir ekosistemas“, – įspėjo WOAH.
Ataskaitoje teigiama, kad per pastaruosius du dešimtmečius ūkiuose nugaišo arba buvo nugaišinta daugiau kaip 630 mln. paukščių. Keliskart masinių gaišimų būta ir laukinėje gamtoje.