respublika.lt

Centrinio banko politikai „būtina“ nepriklausomybė

(2)
Publikuota: 2024 lapkričio 14 19:15:00, Emilija Ferdmanaitė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Flickr.com/Federal Reserve nuotr.

Nepriklausomas centrinis bankas yra „būtina“ sąlyga norint pasiekti gerų ekonominių rezultatų, ketvirtadienį, netrukus po Donaldo Trumpo pergalės JAV prezidento rinkimuose, teigė aukšto rango FED pareigūnė.

 

 

FED turi dvigubą Kongreso mandatą nepriklausomai veikti kovojant su infliacija ir nedarbu – pirmiausia didinant ir mažinant palūkanų normas.

Bet kas, kas pakenktų FED nepriklausomybei, gali atbaidyti finansų rinkų prekiautojus, kurie gali pradėti abejoti, ar FED pajėgs veiksmingai kovoti su infliacija ilgesniuoju laikotarpiu.

FED valdytojos Adrianos Kugler pasisakymas Urugvajaus sostinėje Montevidėjuje nuskambėjo praėjus kiek daugiau nei savaitei po D. Trumpo, kuris anksčiau kvestionavo FED nepriklausomybę ir yra užsiminęs, jog norėtų „bent jau“ turėti įtakos nustatant palūkanų normas, išrinkimo.

Savo pastabose A. Kugler išrinktojo respublikono prezidento pavardės neminėjo. Ji kalbėjo apie tai, kad norint kontroliuoti infliaciją, reikia įsipareigoti leistis į „kompromisus ir aukas“, kurie dažnai neišvengiami siekiant atkurti kainų stabilumą.

„Yra visuotinai pripažinta (tą pagrindžia ir ekonominiai tyrimai), kad centrinio banko nepriklausomybė yra būtina siekiant geros politikos ir gerų ekonominių rezultatų“, – sakė A. Kugler.

„Vien jos nepakanka šiems tikslams pasiekti, tačiau galiausiai ji beveik visada yra būtina“, – pridūrė A. Kugler, kuri yra viena iš septynių aukščiausių pinigų politikos pareigūnų Jungtinėse Valstijose.

JAV prezidento rinkimų varžybų metu D. Trumpas kritikavo FED pirmininką Jerome'ą Powellą (kurį pats paskyrė vadovauti JAV centriniam bankui) ir užsiminė, kad neragins jo perrinkti 2026-aisiais, kai baigsis jo kadencija.

J. Powellą pirmininko poste pakeisiantis asmuo atliks reikšmingą vaidmenį nustatant palūkanų normas, tačiau jį vis tiek varžys decentralizuota FED sistema, pagal kurią regioniniai Federalinio rezervo bankai taip pat gali daryti įtaką palūkanų normų dydžiui.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (2)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kada puošite namus Kalėdoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje Baltijos valstybėje gyventi geriausia?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-6 +4 C

-5 +6 C

+1 +6 C

-4 +5 C

-1 +3 C

+3 +8 C

0-11 m/s

0-7 m/s

0-7 m/s