Rusija galės karo veiksmus Ukrainoje tęsti dar kelerius metus, nes dėl neefektyvių sankcijų naftos pardavimai ir toliau generuoja dideles pajamas, rašo „The Washington Post" (WP), cituodamas ekonomistus.
Priešingai ankstesnėms prognozėms Rusijos ekonomika, užuot žlugusi, įgauna pagreitį. Straipsnyje cituojami Stokholmo pereinamojo laikotarpio ekonomikos instituto duomenys, kurie rodo, jog Rusijoje didelė ekonominė krizė trumpuoju laikotarpiu yra mažai tikėtina.
Robinas Bruksas (Robin Brooks), vyresnysis Brukingso instituto bendradarbis, teigė, kad Maskva galės kovoti daug metų, nes Vakarų sankcijos žlugo dėl užkulisinio lobizmo Europoje ir politinės valios stokos. Jis pažymėjo, kad prasidėjus karui Vokietija, Italija, Ispanija, Čekija, Lenkija ir Austrija pradėjo siųsti didelius prekių kiekius į Turkiją, Kazachstaną, Kirgiziją, Gruziją ir Armėniją, ir šie produktai, jo nuomone, buvo skirti Rusijai.
Pasak R.Brukso, Vakarų šalys galėtų sumažinti Rusijos pajamas iš naftos, pavyzdžiui, atsisakydamos gabenti ir drausti Rusijos tanklaivius, gabenančius naftą už daugiau nei 60 JAV dolerių už barelį. Tačiau Vakarai, eksperto įsitikinimu, yra labiau suinteresuoti užsidirbti pinigų trumpuoju laikotarpiu, o pagrindinė jų žinutė Kinijai ir Rusijai yra ta, kad į taikomas sankcijas rimtai nežiūrima.