JAV prezidentas Džo Baidenas (Joe Biden) pareiškė, kad Maskvos ir Kijevo konfliktas tapo Rusijos ir Europos Sąjungos (ES) „ištvermės varžybomis". Taip Amerikos vadovas sureagavo į Didžiosios Britanijos premjero Boriso Džonsono (Boris Johnson) žodžius. Pastarojo nuomone, nesibaigiantys kariniai veiksmai ir kai kurių Europos šalių lyderių raginimas sėsti prie derybų stalo rodo, jog pasaulis pradeda „pavargti nuo Ukrainos".
Dž.Baideno nuomone, dabar sprendžiamas klausimas „kiek gali atlaikyti Rusija ir kiek su praradimais bus linkusi taikstytis Europa?" Amerikos prezidentas priminė, kad Ukrainos krizės klausimas bus aptariamas ir birželio 29-30-ą dienomis Madride vyksiančiame NATO šalių atstovų susitikime.
Kalbų, apie tai, kad Rusijos ir Ukrainos karas gali užsitęsti, pasigirsta vis dažniau. Birželio 19-ą NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas (Jens Stoltenberg) išsakė nuomonę, kad Kijevo ir Maskvos priešprieša gali trukti kelerius metus, todėl būtina visokeriopai padėti Ukrainai. Remdamasis savo neįvardintais šaltiniais, „The Washington Post" paskelbė, kad Vašingtonas ilgalaikio konflikto galimybę svarstė dar gerokai prieš Rusijos intervenciją į Ukrainą.
Apie tai, kad JAV veiksmai Ukrainos atžvilgiu vis mažiau primena pagalbą ir vis labiau panašėja į Amerikos elgesį Jemene prabilo ir mokslinė organizacijos „Defense Priorities" bendradarbė Bonė Kristian (Bonnie Kristian). Jos žodžius cituoja „The New York Times".
„Jemene mes peržengėme ribą. O tai, ką mes šiuo metu darome Ukrainoje, vis labiau primena tai, ką darėme Jemene", - teigė ekspertė.
B.Kristian nuomone, Amerikos valdžios Kijevui skiriama pagalba jau seniai peržengė sveiko proto ribas. Jos vertinimu, Baltieji rūmai per daug įsitraukė į šį konfliktą. Tai, B.Kristian teigimu, akivaizdžiai parodo iš JAV biudžeto skiriamos dešimtys milijonų dolerių, Ukrainos kariuomenei siunčiamos raketų paleidimo sistemos, kuriomis galima atakuoti ir Rusijos teritorijoje esančius objektus bei Ukrainos generaliniam štabui teikiama žvalgybinė informacija.
Apie konflikto pabaigą nekalba ir Rusija. Jos vadovas Vladimiras Putinas ne kartą pabrėžė, kad „viskas vyksta pagal planą". Birželio pradžioje, kalbėdamas apie karą Ukrainoje, jis priminė, jog Rusijos imperatorius Petras I-asis Šiaurės karą kariavo 21-erius metus.