Nuotekos teršia Europos upes ir ežerus, platina ligas ir kenkia laukinei gamtai, rašo „Bloomberg". Pasak agentūros, su šia problema susidūrė ne tik Sena ir Temzė, bet ir kitos didžiosios Europos upės.
„Nevalytos nuotekos skatina dumblių augimą, o tai naikina kitą augmeniją, atima iš gyvūnų jiems reikalingą maistą ir naikina vėžiagyvius, kurie veikia kaip natūralūs filtrai. Nuotekose gali būti cheminių medžiagų ir mikroplastiko, bei bakterijų, tokių kaip E. coli ir enterokokai, kas sukelia ligas", - pažymima straipsnyje.
Nurodoma, kad žemyno vandens valymo sistemos palaipsniui sensta. Ilgą laiką tai nebuvo laikoma reikšminga problema, tačiau palaipsniui Europos valstybėms tampa akivaizdu, kad reikia kažką daryti su nuotekomis.
Tai, kad Europos upės nėra švarios, liudija ir neseniai vykę plaukimai Senoje per Paryžius olimpines žaidynes. Tuomet daugelis varžybų dalyvių beveik iš karto susirgo.
Incidentas atkreipė dėmesį į šią problemą, kuri ES jau pasiekė politinį lygį.
Daug miestų, pvz. Gentas, turi viduramžių kanalizaciją ir šimtmečių senumo infrastruktūrą, kuri ilgą laiką nebuvo modernizuota, todėl nėra pajėgi susidoroti su didžiuliu buitinių ir verslo atliekų kiekiu.