Pentagonas, JAV gynybos departamentas, leidžia privačioms JAV gynybos sektoriaus bendrovėms į Ukrainą siųsti ribotą skaičių darbuotojų, kurie padėtų Ukrainos pajėgoms taisyti ir prižiūrėti iš JAV gautą ginkluotę. Apie tai naujienų agentūrai dpa penktadienį sakė Gynybos departamento atstovas.
„Šie kontraktininkai bus toli nuo fronto linijos ir nekariaus prieš Rusijos pajėgas“, – pabrėžė Pentagono atstovas.
„Jie padės Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms greitai taisyti ir prižiūrėti JAV tiekiamą ginkluotę, kad ji būtų greitai grąžinama į frontą“, – sakė jis, pridėdamas, kad jau vyksta viešųjų pirkimų konkursai.
Kontraktininkus į Ukrainą reikia siųsti, nes sudėtingų ginkluotės sistemų, tokių kaip naikintuvai F-16 ir oro gynybos sistemos „Patriot“, priežiūrai reikalingos ekspertinės techninės žinios.
Teigiama, kad sprendimas priimtas nuodugniai įvertinus rizikas ir konsultuojantis su susijusiomis šalimis. Kontraktų siekiančios bendrovės turi pristatyti saugumo planus, kaip bus valdomos rizikos.
CNN pranešė, kad imdamasis tokių veiksmų Vašingtonas iš esmės panaikino draudimą siųsti personalą į Ukrainą.
Pentagono atstovas atkreipė dėmesį į tai, kad nemažai JAV bendrovių jau turi personalą Ukrainoje, kuris vykdo sutartis su Ukrainos vyriausybe, todėl dėl pastarojo sprendimo amerikiečių darbuotojų Ukrainoje itin nepadidės.
Po to, kai Donaldas Trumpas vėl buvo išrinktas prezidentu, kyla klausimų dėl JAV paramos Ukrainai ateityje. JAV yra didžiausia ginkluotės tiekėja Ukrainai nuo tada, kai Rusija įsiveržė į šalį 2022 m.
Prezidentas Joe Bidenas nuolat užtikrino Ukrainą, kad JAV parama tęsis tiek, kiek reikia ginantis nuo Rusijos agresijos. D. Trumpas, kuris bus prisaikdintas 2025 m. sausio 20 d., yra sakęs, kad nori greitos karo pabaigos, bet nepaaiškino, kaip ketina tai pasiekti.